iPhone wyprzedza Windows Mobile w Stanach Zjednoczonych

iPhone wyprzedza Windows Mobile w Stanach Zjednoczonych
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl

21.12.2009 09:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dane firmy comScore wskazują na to, że iPhone’a nareszcie wyprzedził Windows Mobile pod względem udziału na rynku smartfonów. Dane oparte są na comiesięcznych sondażach użytkowników, które są następnie uśredniane kwartalnie. Ma to zapewnić fakt, że wyniki bardziej odzwierciedlają faktyczne używanie urządzenia, niż wielkość sprzedaży danego telefonu.

Według danych cosScore, około 3. milinów Amerykanów jest użytkownikami smartfonów, podczas gdy dodatkowe 196 milionów posiada urządzenia nie będące smartfonami. Prawie piętnaście milionów z pierwszej grupy użytkowników, czyli w przybliżeniu 40%, używa systemu operacyjnego BlackBerry. Teraz iPhone wskoczył na miejsce drugie z wynikiem 25%.

Obraz
© (fot. iPhoneBlog.pl)

Obliczono, że Apple wyprzedziło Windows Mobile pod względem ilości sprzedawanych urządzeń już w czwartym kwartale 2007 roku, jednak wcześniejszy start mobilnej platformy koncernu Microsoft pozwolił jej na utrzymanie przewagi nad iPhone’em przez tak długi czas. Obecnie udział Windows Mobile w rynku smartfonów zmniejszył się do poziomu około 20%.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)