iPhone w cenie Xiaomi? Na to wskazują nowe pogłoski

iPhone w cenie Xiaomi? Na to wskazują nowe pogłoski

iPhone w cenie Xiaomi? Na to wskazują nowe pogłoski
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Piotr Urbaniak
20.01.2020 16:16

iPhone pełni wręcz rolę ikoniczną, jeśli popatrzymy na najdroższe smartfony na świecie. Dla wielu iPhone i Apple to po prostu synonimy sprzętu drogiego. Tymczasem, jak wskazują najnowsze doniesienia, wkrótce na nowego iPhone'a będą mogły pozwolić sobie także osoby mniej majętne.

Od dłuższego czasu plotki wskazują, że w roku 2020 Apple wyda ekonomiczny model iPhone'a, oznaczony jako iPhone SE 2 lub iPhone 9. Miałby to być smartfon o wyglądzie mocno inspirowanym iPhone'em 8, ale wyposażony w nowy procesor i większą ilość pamięci operacyjnej. Czyli nowe wnętrze, stary wygląd - jak to określa Patryk Korzeniecki z Komórkomanii.

Teraz najważniejsze - cena. Jak donoszą zachodnie media, ekonomiczny iPhone pojawi się w dwóch wersjach, różniących się ilością pamięci na dane: 64 GB oraz 128 GB.

Obraz
© iGeeksBlog | onleaks

Tańsza z nich miałaby kosztować 399 dol. (ok. 1527 zł), droższa zaś - 449 dol. (ok. 1719 zł). Nawet zakładając, że należy doliczyć tutaj 23-proc. podatek VAT, oferta zapowiada się zaskakująco atrakcyjnie. Przynajmniej jak na Apple. Jest porównywalna bowiem z cenami, do których przyzwyczaili nas producenci chińscy, tacy jak Xiaomi czy Oppo. Przykładowo, sugerowana cena detaliczna Xiaomi Mi 9T Pro na rynek USA to również 399 dol.

Oczywiście funkcjonalność poszczególnych modeli i stosunek ich możliwości do ceny to insza inszość. Na pewno u Chińczyków można spodziewać się wyższej klasy aparatów czy wyświetlaczy. Niemniej, strzelam, dla niektórych system iOS będzie wystarczającym argumentem do zaufania Apple.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)