iPhone na obrazie z 1937 roku?! Dziennikarz musiał rozwiązać tą zagadkę.

Brian Anderson, dziennikarz serwisu "Motherboard" nie mógł tak tego zostawić. Kiedy podczas oglądania obrazu z 1937 roku dostrzegł na nim postać trzymającą przedmiot do złudzenia przypominający iPhone'a, musiał dowiedzieć się o co chodzi.

iPhone na obrazie z 1937 roku?! Dziennikarz musiał rozwiązać tą zagadkę.
Źródło zdjęć: © "Mr. Pynchon and the Settling of Springfield" Umberto Romano, 1937
Aleksandra Grzegrzółka

Postać Indianina, odwróconego plecami od pozostałych przypomina wielu z nas podczas przejażdżki komunikacją miejską rano. Pochłonięci, wpatrzeni w swoje smartfony, lekko poirytowani - nie zgadza się tylko jeden, drobny szczegół. Obraz namalowano w 1937 roku, a przedstawia scenę z jeszcze dawniejszych czasów. O ile wykluczymy rozwiązania takie jak podróże w czasie, mocno wątpliwe aby trzymany przez mężczyznę przedmiot rzeczywiście był iPhonem. Brian Anderson, dziennikarz serwisu "Motherboard", wolał się jednak upewnić. Poniżej sami możecie zobaczyć, co wzbudziło jego wątpliwości...

Obraz
© Motherboard

Tytuł tego dzieła to "Mr. Pynchon and the Settling of Springfield", a namalował go niejaki Umberto Romano, włoski artysta. Choć początkowo dziennikarz podejrzewał oszustwo, urojenia, a nawet zgubny wpływ uprawianego przez siebie zawodu, to w końcu zdecydował się na najprostsze rozwiązanie - konsultację z historykiem. Daniel Crown niestety nie poparł teorii o cudowdnym przeniesieniu się w czasie malarza - raczej zwrócił uwagę na prostą możliwość. Choć dla naszych pokoleń przedstawiony przedmiot do złudzenia przypomina smartfona, za czasów malarza wszystkim kojarzył się raczej z lusterkiem. To równiez tłumaczyłoby fascynację nim samej namalowanej postaci. Dziennikarz nie poprzestał jednak na tej odpowiedzi. Dalsze konsultacje z profesorami historii sztuki i historii przyniosły jednak podobne rezultaty. Tajemniczy prostokąt jest albo lusterkiem, albo wyrytą na kawałku materiału modlitwą lub psalmem - choć oczywiście nikt nie zabroni wam myśleć inaczej. W końcu tak byłoby o wiele zabawniej.

Obraz
© Redakcja WP TECH
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (338)