iOS bardziej dochodowy dla Google niż Android?

iOS bardziej dochodowy dla Google niż Android?

iOS bardziej dochodowy dla Google niż Android?
Źródło zdjęć: © Nerds On Call / CC
30.03.2012 11:53

Przychody Google z systemu iOS są ponad 4-krotnie większe niż z systemu Android - informuje The Guardian. Dane na ten temat pojawiły się przy okazji jednej ze spraw sądowych pomiędzy Google i Oracle.

Według przedstawionych dokumentów, wpływy Google z systemu Android w latach od 2008 do 2011 wyniosły 543 mln dolarów. Kwota ta wynika ze stałych opłat z tytułu licencji oraz usług zawartych w systemie Android, które pozwalają poszczególnym telefonom otrzymać certyfikat Google.

Tymczasem przychody Google z tytułu wykorzystywania przez Apple map oraz wyszukiwarki w swoich iUrządzeniach, a więc iPhone’ach, iPadach oraz iPodach touch, miały w tym czasie wynieść nawet 2,5 mld dolarów.

Żadna z zainteresowanych stron nie skomentowała podanych przez The Guardianinformacji oraz danych.

Warto jednak zauważyć, że przychody Google z tytułu reklam dostarczanych do urządzeń z systemem Android są znacznie większe niż 500 mln dolarów. Ile dokładnie wynoszą? Tego firma nigdy nie ujawniła.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy przypadek, kiedy to firma czerpie większe przychody z dostarczanych konkurentom rozwiązań niż ze swojego systemu mobilnego. Podobnie było i wciąż jest w przypadku Microsoftu, który znacznie więcej zarabia na Androidzie, niż na własnym Windows Phone 7.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)