Instagram z nową funkcją. Wprowadza czat dla bliskich znajomych z automatycznym statusem

Instagram z nową funkcją. Wprowadza czat dla bliskich znajomych z automatycznym statusem

Instagram z nową funkcją. Wprowadza czat dla bliskich znajomych z automatycznym statusem
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | PixieMe
Karolina Modzelewska
04.10.2019 10:14, aktualizacja: 04.10.2019 10:28

Facebook uruchamia dzisiaj nową aplikację – Threads dla Instagrama. Ma zrewolucjonizować sposób komunikacji. Czy nowe rozwiązanie sprawdzi się w przestrzeni zdominowanej przez zdjęcia i osobliwe sposoby kreowania własnego wizerunku?

W ciągu ostatnich kilku lat Instagram wzbogacił się o kilka nowych funkcji, pozwalających na udostępnianie wizualnych komunikatów i szybszy kontakt z grupą bliskich znajomych.

Firma dostrzegła jednak konieczność udoskonalenia obowiązujących rozwiązań. Chce sprawić, że każdy z nas będzie mógł pozostawać w kontakcie z najbliższymi przez cały dzień i bez problemu wysyłać im zdjęcia oraz filmy.

Właśnie dlatego Facebook stworzył Threads – nowy sposób komunikowania się z bliskimi znajomymi w dedykowanej, prywatnej przestrzeni - jak czytamy w oficjalnych komuniktach.

Threads to samodzielna aplikacja zaprojektowana z myślą o prywatnych, szybkich i bliskich kontaktach. Czy faktycznie może coś zmienić w dotychczasowym wzorze komunikowania się na Instagramie i jednocześnie zdominować inne komunikatory?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Większość użytkowników Instagrama traktuje aplikację jako miejsce udostępniania zdjęć i krótkich filmików, gdzie można wyrażać siebie za pomocą wizualnych treści. Komunikacja to zazwyczaj reakcje na publikowane relacje i krótkie prywatne wiadomości.

Obraz
© Instagram | Instagram

Bliscy znajomi na Instagramie

W zeszłym roku Instagram wprowadził opcję bliskich przyjaciół. Dzięki niej użytkownicy mieli dzielić się bardziej osobistymi chwilami ze starannie wybraną grupą osób. Threads ma jeszcze bardziej usprawnić komunikację z "wybrańcami". Razem z nową aplikacją zyskujemy możliwość posiadania dedykowanej skrzynki odbiorczej i towarzyszących je powiadomień.

Co jeszcze nowego w Threads?

Threads daje możliwość jeszcze szybszego udostępniania zdjęć oraz filmów bliskim znajomym na Instagramie. W kamerze pojawiają się skróty, pozwalające udostępnić wybrane treści dosłownie za pomocą dwóch kliknięć.

Nowa aplikacja pozwala na pozostawanie w kontakcie przez cały dzień – zwłaszcza, jeśli nie ma się czasu na wysłanie wiadomości czy zdjęcia. Rozwiązaniem jest status. Instagram udostępnia kilka sugerowanych statusów np. studiowanie, ale pozwala również na stworzenie własnego i włączenie auto statusu np. w ruchu.

Auto status jest ciekawą opcją. W zależności od wybranych ustawień prywatności może informować o aktualnej lokalizacji np. podpowiadać znajomym, że znajdujesz się w kawiarni albo, że znajdujesz się w ruchu np. jeździsz na rowerze.

Obraz
© Instagram | Instagram

Auto status nie udostępnia dokładnej lokalizacji. Dodatkowo Instagram podkreśla, że informacje o lokalizacji nie będą przechowywane na serwerach Instagrama. Są one przechowywane na urządzeniu przez ograniczony czas. Dodatkowo można je usunąć razem z całą aplikacją Threads.

Sam zdecydujesz, jak chcesz korzystać z Instagrama

Threads oferuje nowy, dedykowany sposób komunikacji z bliskimi znajomymi. Należy jednak zaznaczyć, że wiadomości od tej kategorii osób będą wyświetlane zarówno w Threads, jak i w wiadomościach bezpośrednich. Każdy będzie mógł samodzielnie zdecydować o sposobie prowadzenia rozmów w aplikacji.

Źródło: Instagram, The Verge

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)