Jak usunąć Instagram? Instrukcja krok po kroku

Jak usunąć Instagram? Instrukcja krok po kroku

Jak usunąć Instagram? Instrukcja krok po kroku
Źródło zdjęć: © Getty Images
18.09.2019 15:29, aktualizacja: 19.09.2019 07:41

Jak usunąć Instagram? Popularny serwis społecznościowy posiada ogromną ilość użytkowników. Znajdą się też tacy, którzy z różnych powodów decydują się na usunięcie swojego profilu. Można to zrobić na dwa sposoby. Poniżej prosta instrukcja.

Instagram jest jedną z najpopularniejszych aplikacji na rynku. Od kilku lat sukcesywnie przybywa użytkowników tego portalu. W czerwcu 2018 roku ich liczba przekroczyła 1 miliard osób. Zdjęciami i filmami z różnych stron świata dzielą się zarówno gwiazdy popkultury i sportu, jak i zwykli ludzie.

Jak usunąć konto na Instagramie?

Jednym Instagram służy do dzielenia się zdjęciami z urlopu, spontanicznych wydarzeń lub codziennych czynności, inni traktują go jako sposób na zarabianie pieniędzy. Jedno jest pewne - serwis jest niezwykle popularny o czym świadczy gigantyczna liczba jego użytkowników. Istnieją jednak powody, dla których decydujemy się na usunięcie konta na popularnym portalu.

O ile założenie profilu na Instragramie nie sprawia użytkownikom wielkich trudności, o tyle jego usunięcie wydaje się im bardziej skomplikowane. Nie jest to jednak nic trudnego. Poniżej zamieszczamy instrukcję, dzięki której bez problemu usuniesz swoje konto.

Instragram posiada dwie opcje usunięcia konta: trwałą i tymczasową.

Jak trwale usunąć konto na Instagramie?

Jeśli zdecydujemy się na trwałe usunięcie konta, musimy liczyć się z tym, że nasze zdjęcia i dane całkowicie znikną z serwisu. Przed usunięciem profilu, najlepiej zabezpieczyć sobie wszystkie materiały, które kiedykolwiek upubliczniliśmy. W przeciwnym wypadku możemy utracić filmy i zdjęcia, które kiedyś mogłyby być wspaniałą pamiątką.

Aby trwale usunąć konto na Instagramie wystarczy wejść na stronę, która jest dostępna pod tym linkiem. Po zalogowaniu się na swoje konto zostaniemy przeniesieni do strony, gdzie będziemy mogli trwale usunąć swój profil. Zostaniemy poproszeni o wpisanie hasła oraz podanie powodu, dla którego decydujemy się na usunięcie konta.

Jak usunąć konto tymczasowo?

Usunięcie konta niekoniecznie musi się wiązać z jego całkowitym zniknięciem. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy aby na pewno chcemy zakończyć swoją przygodę z Instagramem, możemy skorzystać z tymczasowego usunięcia konta.

Aby tymczasowo usunąć konto wystarczy wejść na swój Instagram i wybrać Edytuj profil. Na ekranie pojawi się opcja tymczasowego usunięcia konta. Podobnie jak w pierwszym przypadku zostaniemy poproszeni o powód swojej decyzji oraz wpisanie hasła. Konto będziemy mogli odzyskać w dowolnie wybranym przez nas momencie.

Niezależnie od tego, czy chcesz tymczasowo wyłączyć konto czy zależy ci na tym, by trwale usunąć Instagrama, musisz zrobić to w przeglądarce internetowej. Opcje tymczasowego zablokowania oraz usunięcia konta na Instagramie nie są dostępne z poziomu aplikacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)