inkBook Classic 2 i inkBook Prime. Dwa nowe, polskie czytniki e‑booków wchodzą na rynek

inkBook Classic 2 i inkBook Prime. Dwa nowe, polskie czytniki e-booków wchodzą na rynek
Źródło zdjęć: © Arta Tech
Bolesław Breczko

09.11.2016 17:29, aktual.: 10.11.2016 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polska firma Arta Tech zaprezentowała swoje dwa najnowsze czytniki e-booków. Są to inkBook Classic 2 oraz inkBook Prime. Kosztują odpowiednio 349 zł i 599 zł i będą konkurować z takimi produktami jak Kindle czy Pocketbook.

Tak jak poprzednie modele inkBooków (Obsidian i InkBook 8) tak i dwa najnowsze działają na specjalnym systemie Android dla czytników. Dzięki temu oprócz czytania książek w różnych formatach (m.in. EPUB, PDF i MOBI) na czytnikach można instalować inne aplikacje (np. Wikipedię). Najważniejszy element, czyli ekran (w obu modelach jest to 6-calowy ekran dotykowy), wykonany jest w technologii e-papieru, co oznacza, że nie emituje światła i nie męczy oczu, a tekst na nim wyświetlany jest dobrze widoczny nawet w ostrym słońcu. W modelu Prime ekran może być dodatkowo doświetlony, co umożliwi czytanie w ciemnościach lub przy słabym świetle.

Obraz
© WP.PL | Bolesław Breczko

Na pierwszy rzut oka czytniki sprawiają bardzo dobre wrażenie. Charakteryzują się eleganckim i minimalistycznym designem i są bardzo lekkie (ok. 150 i 170 gramów). Na uwagę zasługuje też tylna ścianka urządzeń, która dzięki specjalnym żłobieniom ma sprawić, że czytnik będzie pewniej leżał w ręku. Nowe inkBooki mogą być obsługiwane przez dotykowy ekran lub trzy przyciski na obudowie. Są to dwa podwójne przyciski na krawędziach, które mogą być spersonalizowane oraz przycisk „home”. Firma Arta Tech chwali się tym, że inspiracje do swoich produktów czerpie od użytkowników. W ten sposób powstała opcja, która umożliwia „wyłączenie” dotykowego ekranu. W tym przypadku nawigacja jest możliwa tylko za pomocą fizycznych przycisków. Ma to zapobiec przypadkowemu przerzucaniu stron, np. podczas odkładania czytnika.

Obraz
© Arta Tech

InkBooki oferują też funkcje ułatwiające czytanie, takie jak tryb wysokiego kontrastu dla osób niedowidzących czy dedykowana czcionka dla osób dotkniętych dysleksją. Do dyspozycji użytkowników oddano 4 GB (w przypadku inkBook Classic 2) lub 8 GB (w przypadku inkBook Prime) pamięci. W miarę powiększania zbiorów będzie można ją rozszerzyć o kolejne 32 GB dzięki karcie microSD. Czytniki można połączyć z innymi urządzeniami przez port micro USB, wi-fi, a w przypadku modelu Prime - także przez Bluetooth.

Obraz
© WP.PL | Bolesław Breczko

Oba czytniki mają menu w języku polskim. Są do kupienia za pośrednictwem sklepu internetowego Midiapolis.pl oraz w popularnych sklepach z elektroniką.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)