Imagine Cup 2012 - droga do finałów!

Imagine Cup 2012 - droga do finałów!

Imagine Cup 2012 - droga do finałów!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
23.01.2012 12:16, aktualizacja: 23.01.2012 14:23

Polscy studenci intensywnie przygotowują się do dziesiątej już edycji konkursu Imagine Cup, największego na świecie konkursu technologicznego.

Polscy studenci intensywnie przygotowują się do dziesiątej już edycji konkursu Imagine Cup, największego na świecie konkursu technologicznego. Zainteresowanie wydarzeniem rośnie z roku na rok i teraz jest nie inaczej. Do udziału w konkursie zarejestrowało się już 2007 studentów z Polski, mimo że rejestracja do niektórych kategorii konkursowych trwa aż do marca. Organizatorzy spodziewają się, że w Imagine Cup 2012 weźmie udział przeszło 4 tysiące studentów z naszego kraju. Polskie finały odbędą się w dniach 17-18 kwietnia 2012 w Warszawie.

Do zeszłorocznej edycji konkursu Imagine Cup, którego światowe finały odbyły się w Nowym Jorku zgłosiło się 35. 000 studentów ze 183 krajów, w tym aż 3500 studentów z Polski. Finały w Nowym Jorku okazały się dla Polaków sukcesem. Nasi reprezentanci znaleźli się w ścisłej czołówce aż w 3 konkurencjach, zdobywając 1, 2 i 3 miejsca na podium, co w klasyfikacji medalowej pozycjonuje Polskę na drugim miejscu na świecie.

W tym roku, liczba osób zarejestrowanych w Polsce na chwilę obecną to 2007. Jest to jednak dopiero początek, bo do niektórych spośród kategorii konkursowych rejestracja potrwa jeszcze ponad miesiąc.

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się bardzo trudna kategoria indywidualna, IT Challenge, w której w zeszłym roku w światowych finałach Błażej Matuszyk z Politechniki Poznańskiej zajął 2 miejsce. Do drugiej rundy w tej kategorii konkursowej awansowało w Polsce aż 12. studentów, co jest trzecim wynikiem na świecie, po Chinach (198) i Indiach (160).

Nowe kategorie - Kinect Fun Labs Challenge i Windows Metro Style App Challenge

W Imagine Cup 2012, poza tradycyjnymi kategoriami konkursu:
- Projektowanie Oprogramowania (Software Design),
- Projektowanie Gier (Game Design),
- Technologie Informatyczne (IT Challenge),
- Windows Phone Challenge oraz
- HTML5 Challenge,
będzie można rywalizować w dwóch nowych kategoriach:

- Kinect Fun Labs Challenge
Ta kategoria skierowana jest do młodych naukowców i entuzjastów, którzy mają ochotę stworzyć projekt, wykorzystujący sensor Kinect i pakiet SDK Kinect. Kategoria pozwoli na zbudowanie rozwiązań oferujących całkowicie nowe doświadczenia, takie jak śledzenie ruchów ludzi oraz rozpoznawanie głosu i obiektów, z wykorzystaniem technologii Kinect w systemie Windows 7.

- Windows Metro Style App Challenge
Jest to nowa kategoria skierowana do początkujących programistów i hobbystów, którzy chcą spróbować sił w budowaniu aplikacji na deweloperską wersję systemu operacyjnego Windows 8. Kategoria sprawdzi umiejętności studentów w zakresie tworzenia aplikacji z wykorzystaniem nowego interfejsu Metro, oraz jak największej liczby innowacyjnych funkcji systemu.

Silne wsparcie partnerów

Tegoroczna edycja konkursu Imagine Cup w Polsce, podobnie jak w latach ubiegłych, realizowana jest przez Microsoft, przy współudziale Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Gospodarki. Sponsorami wydarzenia są firmy: Asseco, MMC Brainville oraz Nokia.

"Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązywać najtrudniejsze problemy ludzkości" - to przesłanie dla studentów startujących w dziesiątej edycji Imagine Cup, które towarzyszy tej inicjatywnie już od 3 lat. Tak jak w poprzednich edycjach największych igrzysk informatycznych na świecie, młode talenty zaprezentują w tym roku wiele innowacyjnych projektów, które mają znaczenie nie tylko dla branży IT, ale dla rozwiązywania najdotkliwszych problemów ludzkości. Problemy te zostały zdefiniowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych w tzw. Milenijnych Celach Rozwoju. Wśród zeszłorocznych projektów startujących w Imagine Cup znalazły się rozwiązania, które pomagają walczyć z powodziami, leczyć choroby, usprawniać pracę szpitali i centrów krwiodawstwa oraz wiele przedsięwzięć edukacyjnych.

Więcej informacji o konkursie Imagine Cup można także znaleźć na stronie www.imaginecup.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)