IFA2015: Technics - połączenie znakomitego dźwięku i eleganckiego wzornictwa

IFA2015: Technics - połączenie znakomitego dźwięku i eleganckiego wzornictwa

IFA2015: Technics - połączenie znakomitego dźwięku i eleganckiego wzornictwa
Źródło zdjęć: © mat. prasowy
08.09.2015 15:56

Technics zaprezentował na nową serię klasy Grand, obejmującą komponenty HiFi audio nowej generacji, które zapewniają najwyższy poziom doznań użytkownika. System ten obsługuje dźwięk wysokiej rozdzielczości, a kompaktowe wzornictwo systemu i znakomita jakość dźwięku dodadzą stylowego szyku wnętrzu każdego domu.

Niewielki i smukły zestaw OTTAVA SU C50. doskonale sprawdzi się w domach i mieszkaniach, w których przestrzeń jest ograniczona. Dzięki zastosowaniu wyłącznie najbardziej ekskluzywnych materiałów sprzęt wyróżnia się olśniewającą estetyką z każdej perspektywy.
Nowy jednoczęściowy system Technics umożliwia słuchanie muzyki o najwyższej jakości dźwięku z różnych źródeł i urządzeń. W łatwym i wygodnym sterowaniu funkcjami zestawu pomaga najnowsza aplikacja Technics na smartfona, a źródłem sygnału może być sieciowa transmisja audio wysokiej rozdzielczości, CD, nośnik USB, urządzenie USB-DAC lub smartfon.

System głośników OTTAVA obejmuje dwa głośniki niskotonowe ustawione symetrycznie w celu ograniczenia wibracji obudowy, a spiralny port akustyczny umożliwia uzyskanie bogatego i mocnego brzmienia basowego wypełniającego pomieszczenie. Użytkownik ma poczucie zanurzenia w doskonałym dźwięku wydobywającym się z zestawu HiFi, który zmieści się w kącie pokoju lub małej szafce.

Głośniki odtwarzają nie tylko głęboki bas, ale także pozostałe częstotliwości w szerokim spektrum. Charakterystyka rozchodzenia się fal dźwiękowych różni się w zależności od wysokości dźwięku, dlatego w głośnikach OTTAVA zastosowano różne technologie odtwarzania wysokich i niskich częstotliwości. Tony niskie i średnie są rozpraszane przez reflektor w celu zapewnienia ich czystości i dobrego rezonansu, wielokątowy układ głośników niskotonowych gwarantuje natomiast precyzję i dokładność dźwięku o wyższej częstotliwości.

Smukła i elegancka obudowa głośnika pełni nie tylko rolę estetyczną, ale także zapobiega wzajemnemu zakłócaniu się dźwięków z głośników nisko i wysokotonowych. Eliminuje to degradację dźwięku i pozwala cieszyć się znakomitym brzmieniem w całym domu.

Oprócz nowego systemu OTTAVA SC-500. Technics zaprezentował nową serię klasy Grand, która składa się z dwóch urządzeń audio HiFi - sieciowego wzmacniacza audio SU G30 i serwera muzycznego ST G30.
Wzmacniacz GaN-FET w systemie SU G3. działa z wysoką prędkością i przy minimalnych stratach, co przekłada się na jakość dźwięku zbliżoną do oryginału nagrania. Z kolei adaptacyjna kalibracja fazy (LAPC) to rozwiązanie zapewniające optymalny efekt niezależnie od rodzaju podłączonych głośników. W SU G30 zastosowano również niskoszumowy zasilacz, aby wytłumić fluktuacje częstotliwości spowodowane zmianą obciążenia, a tym samym ograniczyć zniekształcenia dźwięku.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

SU G3. jest kompatybilny z wieloma internetowymi strumieniowymi serwisami muzycznymi, radiem internetowym, cyfrowymi formatami audio (DLNA, USB, Bluetooth) oraz formatami analogowymi (wejście liniowe, gramofonowe). Urządzenie cyfrowo przetwarza wszystkie rodzaje sygnału, umożliwiając odtwarzanie ulubionych utworów w niedostępnej wcześniej jakości. Ponadto ST-G30 jest wyposażony w dysk półprzewodnikowy (SSD), który w przeciwieństwie do klasycznego dysku twardego (HDD) nie ma ruchomych części i pracuje bezgłośnie. Redukcję szumu i zjawiska jitteru do minimalnego poziomu zapewnia także konstrukcja oddzielająca szum cyfrowy, a użytkownik słyszy tylko to, co chce i powinien usłyszeć.
Wewnętrzny napęd CD jest zamknięty w dźwiękoszczelnej osłonie i zamontowany w centralnej części obudowy w celu ograniczenia wibracji i szumów oraz zagwarantowania precyzyjnego odczytu danych z dysku. ST-G3. umożliwia skopiowanie całej kolekcji CD użytkownika bez kompresji, dzięki czemu muzyka ze starych nośników jest łatwiej dostępna, a jakość odtwarzanego dźwięku nie ulega z czasem pogorszeniu. Ponadto technologia ripowania bit-perfect firmy Technics umożliwia korektę błędów odczytu. Próby odczytu są ponawiane, a urządzenie przeprowadza weryfikację porównawczą w celu zagwarantowania, że w kopii nie zostały powielone ewentualne drobne uszkodzenia zapisu na CD oraz że jest ona wierna oryginałowi.
Interfejs użytkownika ST G3. umożliwia wykonywanie szeregu operacji, takich jak tworzenie biblioteki muzycznej z poziomu aplikacji na smartfona, edytowanie znaczników i korekta ustawień. Upraszcza to obsługę sprzętu i pozwala w pełni zanurzyć się w ulubionej muzyce bez konieczności posługiwania się laptopem, tabletem czy komputerem stacjonarnym.

_ Źródło: Panasonic / WP _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)