IFA2015: Rewolucja w praniu? Pralka z podwójnym bębnem

IFA2015: Rewolucja w praniu? Pralka z podwójnym bębnem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

04.09.2015 21:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Haier Duo to jedna z ciekawszych nowości tegorocznych salonów IFA 2015 w Berlinie. Ta dwubębnowa pralka posiada także najwyższą klasę energetyczną A+++ -30% i może być łatwo programowana przy użyciu cyfrowego interfejsu. Po podłączeniu do internetu, pozwala on na kontrolę pralki na odległość za pomocą np. smartfona.

Dodatkowy bęben

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Haier, przeciętny użytkownik pralki robi pranie średnio 22. razy w ciągu roku, co daje łącznie 330 godzin prania non stop. Oznacza to również, że użytkownicy tracą znaczną ilość czasu w oczekiwaniu na zakończenie pracy pralki, aby móc ją ponownie załadować praniem ubrań o odmiennych kolorach lub tkaninach, które nie mogą być ze sobą mieszane. Dzięki formule podwójnego bębna, pralka Haier Duo umożliwia rozpoczęcie dwóch różnych cyklów prania w górnym i dolnym bębnie pralki, w tym samym momencie lub w pewnym odstępie czasu, zależnie od potrzeb użytkownika. Białe i kolorowe lub bawełniane i wełniane ubrania mogą więc być prane w tym samym czasie.
Łączna pojemność prania dwóch bębnów wynosi 1. kg (górny bęben: 4kg; dolny bęben: 8kg), a pralka wyposażona jest w szeroką gamę programów przypisanych dla każdego bębna (górny bęben: 12 programów; dolny bęben: 18 programów). Każdy bęben jest zasilany przez oddzielny silnik Smart Drive Motor (SD Motor). Ten okrągły silnik – pozbawiony paska przenoszącego napęd - jest bezpośrednio połączony z bębnem co przyczynia się do wzrostu wydajności, ale i także trwałości (producent oferuje 12 lat gwarancji na silnik).

Konstrukcja bębnów nazwana jako Haier Pillow Drum ma natomiast zapewnić lepszą ochronę tkanin podczas prania, zapewniając swobodne przemieszczanie się ubrań pomiędzy wałkami wewnątrz bębna pralki. Kolejną inteligentną technologią, w którą wyposażono urządzenie jest Smart Dual Spray. Pozwala ona na pranie ubrań bez powstawania kłaczków oraz posiada funkcję usuwania kamienia, optymalizując pracę pralki. Technologia ABT powstrzymuje natomiast bakterie od rozprzestrzeniania się w szufladzie na detergent oraz w uszczelce pralki ze skutecznością 99.8 proc.

Cyfrowy interfejs

Pralka może być sterowana dzięki cyfrowemu interfejsowi, który w tym roku zdobył międzynarodowe uznanie, otrzymując nagrodę iF Design Award 2015. Programowanie pracy odbywa się na 7-calowym ekranie dotykowym TFT. Interfejs ułatwia proces operacyjny, biorąc pod uwagę przyzwyczajenia użytkownika oraz ułatwiając zarządzanie i programowanie górnego i dolnego bębna. Dzięki niemu można także dostosowywać programy, wyświetlić cały przewodnik użytkowania pralki oraz otrzymać informację na temat jej funkcjonowania. Co więcej, pralka może być również sterowana na odległość za pomocą smartfonu lub tabletu połączonego z Internetem.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)