IFA 2014: Ładowarka Motoroli - 15 minut ładowania, 8 godzin pracy

Strona głównaIFA 2014: Ładowarka Motoroli - 15 minut ładowania, 8 godzin pracy
09.09.2014 11:47
IFA 2014: Ładowarka Motoroli - 15 minut ładowania, 8 godzin pracy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Targi IFA powoli dobiegają końca, nie oznacza to jednak, że widzieliście już wszystkie interesujące gadżety zaprezentowane w tym roku w Berlinie. Tym razem nie jest to wodoodporny smartfon, nie oznacza to jednak, że nie wzbudzi w Was pożądania.

Targi IFA dobiegają końca, nie oznacza to jednak, że widzieliśmy już wszystkie interesujące gadżety. Tym razem uwagę przykuł nie smartfon, tablet, ani żadne tego typu urządzenie.

Motorola zaprezentowała właśnie Turbo Charger, czyli super-ładowarkę, która potrafi błyskawicznie naładować baterię w smartfonie od 0 do 80 proc. Oznacza to 8 godzin pracy w zaledwie 15 minut.

Oczywiście, jak to bywa z tak cudownymi urządzeniami, jest też haczyk. Ładowane urządzenie musi być zgodne z opracowanym przez firmę Qualcomm standardem o nazwie Quick Charge 2.0. Jeśli jest, ładowarka Motoroli przełącza się na moc 60 W, dzięki czemu bateria ładowana jest błyskawicznie. Jeżeli smartfon nie spełnia powyższego standardu, ładowarka przestaje pracować w trybie turbo i przełącza się na moc 15 W.

Cena Turbo Charger to 35 dol., czyli ok. 115 zł i już wkrótce powinna trafić do sprzedaży.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: 1000 terabajtów na płycie wielkości CD

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)