IFA 2013: Pralki LG, które mają działać przez 22 lata

IFA 2013: Pralki LG, które mają działać przez 22 lata
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

06.09.2013 15:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas targów IFA 2013 firma LG Electronics zaprezentuje nową linię pralek o ładowności 12 kg oraz pralko-suszarki Eco-Hybrid. Producent zapewnia, że żywotność silnika Inverter Direct Drive w nowych modelach wynosi aż 22 lata.

Pralki są wyposażone w technologie LG 6 Motion Direct Drive oraz parową technologię TrueSteam. Urządzenia wyróżniają się klasą energetyczną A+++ - 40%, co oznaczą, że są o 4. procent bardziej energooszczędne niż te klasy A+++. Co więcej, nowe pralko-suszarki LG z technologią Eco-Hybrid oferują nie tylko zwykłe tryby suszenia, ale również nowy system suszenia powietrzem.

Producent przekonuje, że mechanizmy zastosowane w urządzeniach stworzono z myślą o jak najdłuższym i wydajnym działaniu. Napęd LG 6 Motion Direct Drive wykorzystuje kombinację sześciu różnych ruchów, aby dostosować sposób prania do różnych typów ubrań oraz ograniczyć zagniecenia i uszkodzenia. LG udziela 10-letniej gwarancji na swój silnik Inverter Direct Drive, a VDE, niemieckie stowarzyszenie naukowo-techniczne, oceniło i certyfikowało żywotność silnika na 2. lata.

Ładowana od przodu pralka LG wykorzystuje też technologię TrueSteam z funkcją odświeżania parowego. W ciągu 2. minut przy pomocy pary można odświeżyć ubrania, usuwając z nich zagniecenia i zapachy. Co więcej, technologia LG TrueSteam pomaga usunąć alergeny, roztocza, a nawet resztki detergentu, a więc czynniki, które bywają przyczyną alergii oddechowych i skórnych.

Pralko-suszarka LG Eco-Hybrid o standardowej szerokości 6. cm ma ładowność 12 kg (pranie) i 8 kg (suszenie), co pozwala ograniczyć liczbę cykli prania.

Suszarka Eco-Hybrid
Suszarka LG Eco-Hybrid oferuje tryb ekologiczny i tryb szybki, pozwalając użytkownikowi wybrać między optymalną oszczędnością energii lub czasu. Dzięki technologii pompy cieplnej w trybie ekologicznym udało się uzyskać sprawność energetyczną klasy A++. Suszenie w trybie szybkim wykonywane jest ze sprawnością klasy A, ale zajmuje o 3. procent mniej czasu.

Suszarki LG są również wyposażone w system automatycznego czyszczenia, który oczyszcza skraplacz siedem razy na cykl.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)