IFA 2013: LG Hom-Bot Square - odkurzacz sterowany smartfonem

IFA 2013: LG Hom‑Bot Square - odkurzacz sterowany smartfonem

IFA 2013: LG Hom-Bot Square - odkurzacz sterowany smartfonem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
03.09.2013 12:06

LG Electronics na targach IFA 2013 w Berlinie zaprezentuje najnowszą wersję swojego robota sprzątającego.

Hom-Bot Square ma być dużo bardziej skuteczny w czyszczeniu narożników oraz powierzchni przy ścianach. Wynika to z nietypowej, kwadratowej budowy oraz systemu Corner Master, na który składają się dwie długie zmiotki oraz system wykrywania narożników. W porównaniu do poprzedniego modelu zmodyfikowano budowę nie tylko korpusu urządzenia, ale także szczotek zamiatających, które są teraz dłuższe o 1,5 centymetra.

W celu mapowania powierzchni mieszkania Hom-Bot Square korzysta z dwóch kamer Dual Eye 2.0. Dzięki nim odkurzacz skanuje sufit, podłogę i ściany nawet w ciemności, wykonując wirtualną mapę pomieszczenia. Kamery wspierane są prze system czujników, które wykrywają niewielkie przeszkody przeszkody. Odkurzacz zapamiętuje także, które fragmenty podłogi były już czyszczone.

Hom-Bot Square pracować ma cicho, a poziom hałasu wydobywającego się podczas pracy ma nie przekraczać 6. dBA. Urządzenie posiada filtr HEPA 11, natomiast sam pojemnik na odpadki umieszczony jest w górnej części odkurzacza.

LG Hom-Bot Square korzysta z technologii Smart Control, dzięki czemu może być sterowany za pomocą smartfona, nawet jeśli jesteśmy poza domem. Specjalna aplikacja pozwala także sprawdzić historię sprzątania oraz zobaczyć mapę ścieżek, po których porusza się urządzenie. Odkurzacz może być sterowany także za pomocą komend głosowych.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)