IFA 2012: Sharp prezentuje nowy sprzęt RTV

IFA 2012: Sharp prezentuje nowy sprzęt RTV
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.08.2012 16:35, aktual.: 31.08.2012 08:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na targach IFA, firma Sharp podsumowała stulecie swojej działalności i zaprezentowała nowe technologie, produkty i rozwiązania.

Najważniejszym elementem oferty firmy Sharp prezentowanej na targach IFA jest premiera 90-calowego telewizora AQUOS 3. LED. To największy na świecie telewizor 3D LED, oferujący ekran o ponad dwukrotnie większej powierzchni niż model 55-calowy. 90-calowy ekran Full HD z pełnym podświetleniem LED wykorzystuje technologię Sharp Quattron, która zapewnia więcej kolorów i najjaśniejsze obrazy 3D. Wbudowany modem Wi-Fi pozwala uzyskać dostęp do najbardziej popularnych serwisów, takich jak YouTube, Facebook i Twitter, które są dostępne poprzez interfejs użytkownika Sharp AQUOS NET+.

Boombox GX-M1. firmy Sharp łączy kultową koncepcję lat 1980 z nowoczesnymi rozwiązaniami. Wyposażony w stację dokującą urządzenia iPod/iPhone4, port USB, wejście mikrofonowe i gitary oraz potężne basy o mocy 100 watów dołącza do nowoczesnych technologii audio. Ponadto nowy boombox firmy Sharp jest urządzeniem przenośnym.

W nowych zestawach hi-fi XL-HF401PH/DK-KP9. firmy Sharp za pomocą funkcji AirPlay poszczególne nagrania lub kompletne listy odtwarzania z iTunes można odtwarzać w dowolnym urządzeniu firmy Apple poprzez sieć Wi-Fi. Użytkownik nie potrzebuje żadnego dodatkowego sprzętu, w przeciwieństwie do wielu innych systemów.

Jeszcze większa uniwersalność produktów z rodziny Sound Bar
Model HT-SB60. czyli system audio 2.1, stworzono z myślą o 60-calowych modelach telewizorów AQUOS LED, do których najlepiej pasuje, ale można go również wykorzystywać z modelami o przekątnych do 90 cali. Model HT-SB60 to połączenie bezprzewodowego subwoofera, stylistyki w kolorze czarny metalic oraz ergonomii.

Digital Signage
Na targach IFA 201. firma Sharp pokazała prototyp nowego 70-calowego interaktywnego ekranu LCD przeznaczonego na rynki profesjonalne. Wysokiej rozdzielczości ekran QFHD ma pojemnościowy ekran dotykowy, który umożliwia usprawnienie współpracy w grupie, pozwalając korzystać w sposób interaktywny kilku użytkownikom równocześnie. Firma Sharp przeprowadzi także premierowy pokaz pierwszego monitora biurkowego QFHD o przekątnej 32 cali – stworzonego w oparciu o innowacyjny panel wyprodukowany na bazie galowo-indowego tlenku cynku (IGZO) pozwalający uzyskać dużo wyższą rozdzielczość i mniejsze zużycie energii. Zaprezentowano także nowy profesjonalny monitor Full HD. We wszystkich monitorach firmy Sharp zastosowano podświetlenie LED, które zmniejsza zużycie energii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)