IFA 2012: NH-P80G1 - nowa suszarka z pompą ciepła od Panasonic

IFA 2012: NH‑P80G1 - nowa suszarka z pompą ciepła od Panasonic

IFA 2012: NH-P80G1 - nowa suszarka z pompą ciepła od Panasonic
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
31.08.2012 09:55

Firma Panasonic wprowadza do swojej oferty suszarkę z pompą ciepła NH-P80G1, wyposażoną w funkcję łagodnego suszenia i tryb ekologiczny/szybki. Suszarka będzie dostępna od sierpnia 2012 roku.

Tradycyjne suszarki nie potrafią regulować temperatury suszenia, ale przemiennik zastosowany w suszarce NH-P80G1 umożliwia suszenie w niskich temperaturach (około 45°C). Umożliwiać ma to suszenie nawet delikatnych tkanin, takich jak wełna, jedwab, bielizna oraz odzież turystyczna i sportowa.

W suszarce zastosowano przestrzenną cyrkulację powietrza, która umożliwia swobodne przemieszczanie ubrań między przodem i tyłem oraz między bokami bębna, zapewniając równomierne suszenie. Wloty powietrza znajdują się zarówno z tyłu bębna, jak i za drzwiczkami, dostarczając duże ilości powietrza. Duży, miękki bęben Sazanami dodatkowo ma chronić ubrania i ograniczać powstawanie zagnieceń w trakcie cyklu roboczego.

Tryb szybki służy do natychmiastowego suszenia. Po wybraniu tego ustawienia temperatura jest automatycznie zwiększana do około 70°C. Czas suszenia wynoszący 12. minuty stawia nową suszarkę Panasonic NH-P80G1 w rzędzie najszybszych suszarek z pompą ciepła dostępnych na rynku.

W suszarce Panasonic NH-P80G1 powietrze suszące jest ogrzewane przy użyciu pompy ciepła, a już istniejące ciepło jest ponownie wykorzystywane w cyklu suszenia. Standardowym ustawieniem suszarki jest tryb ekonomiczny.

Suszarka jest wyposażona w podwójny czujnik suszenia, który monitoruje wkład, rodzaj tkanin i pozostałą wilgoć. Czujnik wykrywa, gdy wkład osiągnie oczekiwany stopień wysuszenia ustawiony przez użytkownika, oraz reguluje temperaturę i czas suszenia. Zapobiega to przesuszaniu ubrań, a przez to również marnotrawstwu energii. Producent zapewnia, że dzięki konstrukcji „cichego łuku”. urządzenie pochłania dźwięki i pracuje bardzo cicho.

Nowa suszarka z pompą ciepła firmy Panasonic o pojemności 8 kg posiada klasę energetyczną A i zużywa o 60. mniej energii od minimum wymaganego w przypadku suszarki bębnowej klasy A.

Zestawienie najważniejszych cech i funkcji:
Informacje ogólne
Model NH-P80G1
Typ suszarki Kondensacyjna z pompą ciepła
Pojemność 8 kg
Kolor obudowy Biały
Obudowa antywibracyjna Tak

Parametry energetyczne
Klasa energetyczna A
Zużycie energii podczas dokładnego suszenia 8 kg odzieży bawełnianej: 1000 obr./min: 1,54 kWh
Zużycie energii podczas dokładnego suszenia 8 kg odzieży bawełnianej: 1600 obr./min: 1,34 kWh
Poziom hałasu podczas suszenia 6. dB

Elementy i funkcje
Przemiennik
Bęben Sazanami o pojemności 107 l z diodowym oświetleniem wnętrza
5 poziomów suszenia
5 prędkości obrotowych (500 / 800 / 1000 / 1200 / 1600)
Wyświetlacz diodowy ze wskaźnikiem pozostałego czasu
24-godzinne opóźnienie
Sygnał dźwiękowy sygnalizujący koniec suszenia
Blokada dziecięca

*Programy *
Bawełna/kolory, tkaniny syntetyczne, szybkie 40. wełna, jedwab/bielizna, turystyczne/sportowe, mieszane, programy czasowe (wysoka i niska temperatura)

Opcje
Łagodne suszenie
Bez zagnieceń
Tryb szybki

Wymiary i waga
Wysokość urządzenia: 845 mm
Szerokość urządzenia: 597 mm
Głębokość urządzenia: 582 mm (maks. 602 mm z drzwiczkami)
Waga urządzenia: 55 kg

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)