ycipk-plxtz2

Idą burze i grad. Kiedy będą? Mapa burzowa i radar burz online [01.07.19]

Jeżeli prognozy pogody się sprawdzą to dzisiaj możemy spodziewać się największych burz na południu naszego kraju. Jednak, jeżeli chcemy wiedzieć na bieżąco, gdzie i kiedy będzie burza lub grad, najlepiej jest sprawdzić to na mapach burzowych online.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Idą burze i grad. Kiedy i gdzie się ich spodziewać?
Idą burze i grad. Kiedy i gdzie się ich spodziewać? (Agencja Gazeta, Fot: Cezary Aszkiełowicz)
ycipk-plxtz2

Lipiec to czas, kiedy najczęściej występują gwałtowne burze i grad. Na szczęście obecnie o wiele łatwiej jest śledzić prognozę pogody, dzięmi mapom burzowym oraz radarom burz online.

Synoptycy ostrzegają, że dzisiaj po południu i w nocy możemy spodziewać się silnych wiatrów, burz, a nawet gradu. IMGW ostrzega, że mogą również wystąpić przerwy w dostawie prądu. Jeżeli mamy taką możliwość, to najlepiej będzie zostać w domu. Zagrożony jest przede wszystkim południe i wschód Polski, jednak przelotne opady mogą wystąpić także w innych miejsach w kraju.

Mapy burz na żywo i radar burz online

ycipk-plxtz2

Prognoza pogody na dziś i jutro nie wygląda dobrze - załamanie się pogody jest bardzo możliwe. Gwałtowne burze i grad mogą stanowić zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa, dlatego warto wcześniej wiedzieć, że trzeba się na nie przygotować. Wybraliśmy dla was najlepsze mapy burzowe, gdzie możecie na żywo obserwować nie tylko przemieszczanie się chmur burzowych, ale również inne zjawiska pogodowe. Dzięki temu możemy również sprawdzić, jak długo będzie trwała fala upałów i czy możemy liczyć na ochłodzenie.

Mapy burz na żywo wraz z prognozą pogody możecie obserwować tutaj przez 24 godziny na dobę

Mapy burz 01.07.19 Materiały prasowe
Podziel się

Potężne bum. Nagranie z Będzina

ycipk-plxtz2

Według IMGW najbliższe burze i gradobicie będą miały 2 poziom zagrożenia, co oznacza, że może mieć znaczący wpływ na naszą codzienność, a także na nasze bezpieczeństwo, dlatego zdecydowanie zaleca się pozostawanie w domu, w miarę możliwości. A jeżeli na zewnątrz złapie nas burza - nie chowajmy się pod drzewami.

Zobacz też: Klimatyzator domowy - jak działa i czy warto? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Poza burzami, zagrażające są również upały (także otrzymały 2 stopień zagrożenia). Z powodu wysokich temperatur również nie zaleca się wychodzić z domu. Narażone są na niebezpieczeństwo przede wszystkim dzieci oraz osoby starsze, ale wszyscy powinni pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Na północy kraju temperatura będzie sięgać 36 stopni Celsjusza, ale odczuwalna będzie znacznie wyższa.

ycipk-plxtz2

Ważne jest, by regularnie słuchać prognoz pogody lub samodzielnie sprawdzać, czy i kiedy będzie burza i grad lub jak wysokich temperatur się mamy spodziewać. Dzięki temu o wiele lepiej będziemy mogli się przygotować i zminimalizować zagrożenie ze strony złych warunków pogodowych.

Polub WP Tech
ycipk-plxtz2
ycipk-plxtz2
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-plxtz2