Trwa ładowanie...
ycipk-356olb

Humberto. Burza tropikalna przekształciła się w huragan i będzie przybierać na sile

Burza tropikalna Humberto na Oceanie Atlantyckim przekształciła się w huragan i w ciągu najbliższych 48 godzin będzie przybierać na sile - poinformowało amerykańskie centrum ds. huraganów. Służby meteorologiczne apelują do plażowiczów o ostrożność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Humberto przybrał na sile i stał się huraganem
Humberto przybrał na sile i stał się huraganem (Materiał prasowy)
ycipk-356olb

Żywioł znajduje się obecnie 1260 kilometrów na zachód od Bermudów. Humberto posiada pierwszą, najniższą kategorię w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Prędkość wiatru w huraganie osiąga 120 kilometrów na godzinę.

Humberto przemieszcza się na północny wschód w tempie pięciu kilometrów na godzinę. Oznacza to, że żywioł oddala się od amerykańskiego wybrzeża i Bahamów - wysp, które dwa tygodnie temu zostały zdewastowane przez huragan Dorian.

ycipk-356olb

Amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów (National Hurricane Center) poinformowało w niedzielę wieczorem, że na południowo-wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych oraz na północnym zachodzie Bahamów, huragan Humberto przyniesie bardzo mocny wiatr. Przez kilka dni będzie on wywoływał fale sporej wysokości.

W związku z doniesieniami, służby meteorologiczne apelują do plażowiczów o ostrożność.

ycipk-356olb

Na początku września w Bahamy uderzył huragan Dorian. Żywioł spustoszył wyspy, zabijając przy tym co najmniej 50 osób. Bilans ofiar wciąż może jednak wzrosnąć, ponieważ około 1300 osób nadal ma status zaginionych. Huragan miał piątą, najwyższą kategorię w skali Saffira-Simpsona. W porywach rozpędzał się do ponad 300 kilometrów na godzinę.

Zobacz także: Eks-Dorian. Były huragan dotarł do Polski

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-356olb

ycipk-356olb
ycipk-356olb