HTC wycofa się z rynku smartfonów?

HTC wycofa się z rynku smartfonów?

HTC wycofa się z rynku smartfonów?
Źródło zdjęć: © chip.pl
03.10.2013 11:30

Wszelkie statystyki i wyniki finansowe nie napawają optymizmem - HTC jest bliskie podzielenia losu dwóch wielkich producentów smartfonów.

W tym roku żegnamy dwie legendarne marki - Nokię, której dział urządzeń i usług kupił Microsoft oraz BlackBerry, które zostanie przejęte przez fundusz inwestycyjny Fairfax. Okazuje się, że wkrótce dołączyć może do nich kolejny z wielkich producentów smartfonów - HTC.

Tajwańska firma ma prawie trzykrotnie droższe akcje od kanadyjskiego producenta, który zostanie sprzedany za 4,7 miliarda dolarów. Z drugiej strony ma najniższy wskaźnik potencjalnego wykupu spośród 50. firm technologicznych z całego świata, oceniany przez analityków. To oznacza, że raczej nie znajdzie się żadna firma, która HTC chciałaby kupić w aktualnej cenie.

Wartość HTC wynosi obecnie 3,8 miliarda dolarów, choć w najlepszym okresie firmy sięgała ona nawet 3. miliardów dolarów. Producent, który jako pierwszy wprowadził na rynek telefony z oprogramowaniem Google'a, dziś sromotnie przegrywa walkę o rynek nie tylko z Apple'em i Samsungiem ale także z chińskimi rywalami. Dziś HTC ma 2,8 procent udziału w rynku smartfonów, podczas gdy w zeszłym roku było to 5,8 proc.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Brak możliwości w miarę opłacalnego przejęcia, być może zmusi firmę HTC do wycofania się z rynku smartfonów. Wskazywać na to może także ostatnia kampania reklamowa, w której Tajwańczycy skupili się na promowaniu marki, by podwyższyć jej wartość, a nie swoich telefonów. Przypomnijmy, że wydali około miliard dolarów na kilkuletnią kampanię z Robertem Downey Jr. w roli głównej.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Samsung fałszuje wyniki benchmarków!"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)