Hotz twierdzi, że złamał zabezpieczenia PS3

Hotz twierdzi, że złamał zabezpieczenia PS3

Hotz twierdzi, że złamał zabezpieczenia PS3
Źródło zdjęć: © IDG.pl
26.01.2010 15:00

Pięć tygodni wystarczyło George?owi Hotzowi na złamanie konsoli do gier PS3. Dwa lata temu amerykański haker zasłynął przełamaniem zabezpieczeń iPhone?a.

Po ponad trzech latach obecności na rynku, PlayStation 3 Sony została złamana. Uczynił to Georg Hotz, który swoim wyczynem pochwalił się w piątkowym wpisie na prowadzonym przez siebie blogu.

"Łamanie" konsoli trwało pięć tygodni. Dokonanie 20-letniego hakera umożliwia uruchamianie na niej nieautoryzowanego oprogramowania. Mogą to być zarówno pirackie kopie gier, jak też systemy operacyjne takie jak Linux. Na złamanej konsoli da się uruchomić także starsze gry, przeznaczone na poprzednią wersje PS2. których normalnie nie można uruchomić na PlayStation 3.

Obraz

Hotz nie ujawnił jeszcze swojego kodu. Jednym z powodów jest obawa, że Sony może znaleźć sposób na wyeliminowanie techniki, którą opracował, choć w wypowiedzi dla BBC News przyznał, że producent PlayStation 3 może mieć problemy z załataniem luki z której skorzystał.

W 2007 r. świat dowiedział się o Hotzu, po tym jak złamał zabezpieczenia iPhone?a, umożliwiając korzystanie z niego w sieci telekomunikacyjnej dowolnego operatora. Do tego czasu z iPhone?a mogli korzystać jedynie klienci AT&T. Apple usiłował załatać lukę, jednak każdorazowo hakerom udawało się obchodzić nowe zabezpieczenia.

Więcej informacji na temat złamania zabezpieczeń Hotz ma wkrótce zamieścić w Internecie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)