ycipk-37nbwa

Holandia: Czekali na koniec świata żyjąc w piwnicy przez 9 lat

Czekając na koniec świata, siedmioosobowa rodzina z Holandii żyła w całkowitym odosobnieniu zamknięta we własnej piwnicy. Jeden z członków rodziny niepostrzeżenie wymknął się, by prosić o pomoc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przez ponad 9 lat mieszkali w piwnicy w obawie przed końcem świata
Przez ponad 9 lat mieszkali w piwnicy w obawie przed końcem świata (Youtube.com)
ycipk-37nbwa

W północno-wschodniej Holandii, w Buitenhuizerweg nieopodal Ruinerwold szóstka rodzeństwa w wieku od 18 do 25 lat, będąca pod opieką 58-letniego mężczyzny, żyła w całkowitym odosobnieniu. Przez ok. 9 lat przebywali w piwnicy pod gospodarstwem, mając całkowity zakaz opuszczania jej. Według podanych informacji, czekali na koniec świata.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy jedno z rodzeństwa zdołało wymknąć się z piwnicy. 25-letni mężczyzna przyszedł do baru w Ruinerwold. Jak donoszą świadkowie, był zagubiony i zaniedbany. Właściciel baru Chris Westerbeek wspomina, że mężczyzna zamówił pięć piw, wypił je i poprosił o pomoc. Wyznał, że był przetrzymywany w piwnicy wraz z piątką swojego młodszego rodzeństwa, nigdy nie chodził do szkoły, a u fryzjera nie był od 10 lat.

Właściciel baru na prośbę młodego mężczyzny wezwał policję. Służby przeszukały gospodarstwo i w salonie znaleźli klapę prowadzącą do piwnicy, gdzie mieszkała rodzina. 58-letni mężczyzna odmawia współpracy, jak donosi policja z Drenthe, jednak władze potwierdziły, że nie jest on ojcem rodzeństwa. Wciąż nie wiadomo też, co stało się z ich matką dzieci, ani od jak dawna rodzina mieszkała odcięta od świata.

ycipk-37nbwa

Zobacz też: Koniec świata w 2020 roku? Stephen Hawking odkrył błąd w kalendarzu Majów

Gospodarstwo pozostawało częściowo ukryte wśród drzew, a prowadziła do niego jedynie droga przez most nad kanałem. Na terenie znajduje się ogródek warzywny, były tam trzymane również gęsi i pies. Z relacji sąsiada dla holenderskich mediów wynika, że 58-letni mężczyzna był widywany na zewnątrz ale nigdy nie zauważył młodzieży.

Sytuację skomentował dla holenderskich mediów również miejscowy listonosz. Przyznał, że jak patrzy na to z perspektywy czasu, faktycznie wydaje się dziwnym, że przez tyle lat nie dostarczał żadnej poczty na posesję.

ycipk-37nbwa

Burmistrz Ruinerwold Roger de Groot nie potrafił wyjaśnić, dlaczego losem rodzeństwa nie zainteresowała się oświata, mimo że część z nich była objęta obowiązkiem szkolnym. Zapewnił jednak, że rodzina otrzyma wszelką pomoc, jakiej będzie potrzebować.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-37nbwa

ycipk-37nbwa
ycipk-37nbwa