HMS Diamond D34 w Gdyni. Będzie można wejść na pokład brytyjskiego niszczyciela

HMS Diamond D34 w Gdyni. Będzie można wejść na pokład brytyjskiego niszczyciela

HMS Diamond D34 w Gdyni. Będzie można wejść na pokład brytyjskiego niszczyciela
Źródło zdjęć: © Wikipedia
Adam Bednarek
06.09.2018 14:05

Chluba Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii, jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie okrętów wojennych na świecie. Dowódca HMS Diamond D34 zgodził się, by jednostka była dostępna do zwiedzania.

Brytyjski niszczyciel rakietowy HMS Diamond już zacumował w Gdyni. Wcześniej nie mówiło się o możliwości zwiedzania okrętu. Jednak po spotkaniu dowódcy jednostki z Joanną Zielińską, przewodniczącą Rady Miasta Gdyni, ustalono, że nowoczesną jednostkę będzie można zwiedzić w piątek 7 września.

"Zwiedzanie będzie możliwe w piątek, 7 września w godzinach 9.00-12.00. Autokar będzie dowoził chętnych do zwiedzania okrętu spod bramy nr 2 portu w okolicach ronda na ul. Indyjskiej" - informuje portal gdynia.pl.

- Pomimo, że Wielka Brytania jest w trakcie procedury wystąpienia z Unii Europejskiej, to nadal jesteśmy w strukturach NATO i działamy na rzecz pokoju w Europie i na świecie. Odwiedzamy właśnie porty sojuszu i na tej trasie zawinęliśmy również do Gdyni. Bardzo nam się spodobało miasto, które jest blisko portu – mówił dowódca okrętu Ben Keith, cytowany przez gdynia.pl.

Brytyjski niszczyciel rakiertowy HMS Diamond D34 został zwodowany 27 listopada 2007 roku. W brytyjskiej marynarce wojennej służy od 5 maja 2011 roku. Brał udział m.in. w morskich operacjach na Bliskim Wschodzie w 2012 roku.

"W konstrukcji okrętu zastosowano najnowsze rozwiązania w zakresie technologii stealth, które znacznie ograniczyły echo radiolokacyjne okrętu i jego emisję w podczerwieni. Dzięki napędowi elektrycznemu znacznie zwiększyły się możliwości w zakresie zwalczania okrętów podwodnych. Okręty budowane są w technologii oddzielnych segmentów, które są łączone ze sobą w stoczni" - czytamy na gdynia.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)