Helikopter leciał ratować kobietę. Za nieudolną akcję poszkodowana chce 5 mln zł. Jest wideo

Helikopter leciał ratować kobietę. Za nieudolną akcję poszkodowana chce 5 mln zł. Jest wideo
Źródło zdjęć: © Youtube.com | 12 News
Karolina Modzelewska

28.11.2019 12:50, aktual.: 28.11.2019 14:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

74-latka pozywa miasto Phoenix po tym, jak akcja ratunkowa z użyciem helikoptera, w której uczestniczyła, wymknęła się spod kontroli. Wszystko zarejestrowały kamery. Wideo mrozi krew w żyłach i pokazuje, jak mały błąd może doprowadzić do jeszcze większej tragedii.

Wideo pojawiło się w sieci na początku roku. Widać na nim część akcji ratunkowej Katalin Metro, która wybrała się na pieszą wędrówkę po Piestewa Peak – jednym z popularnych szczytów Phoenix. Idąc szlakiem, potknęła się, a odniesione obrażenia nie pozwalały jej na samodzielne zejście z góry.

Nieudana akcja ratunkowa

Metro zdecydowała się na wezwanie pomocy. Do poszkodowanej wysłano helikopter ratunkowy. Jego załoga udzieliła kobiecie doraźnej pomocy i przygotowała do transportu helikopterem w specjalnych noszach, pomimo wyraźnych sygnałów z jej strony, że nie chce w taki sposób wracać na dół.

Ratownicy nie posłuchali kobiety i kontynuowali akcję z użyciem helikoptera. W jej trakcie doszło do komplikacji. Nosze z kobietą zaczęły się bardzo szybko obracać, a piloci nie byli w stanie nad tym zapanować. Całe zajście trwało około minuty.

Poważne konsekwencje pomyłki

W wyniku nieudanej akcji ratunkowej Metro odniosła liczne obrażenia. Twierdzi, że doznała urazów fizycznych, emocjonalnych i psychicznych. Lekarze z John C. Lincoln Medical Center zaznaczają, że kobieta, która do nich trafiła, miała obrzęk i krwiaki w oczach, krew w kanałach słuchowych i obrażenia tkanek miękkich w głowie. Lekarze musieli zoperować jej uszkodzony rdzeń kręgowy.

Urazy kobiety były na tyle poważne, że musiała skorzystać z rehabilitacji. Zabiegi wykonane pomiędzy czerwcem a lipcem kosztowały ją łącznie ponad milion złotych. Metro postanowiła dochodzić swoich roszczeń w sądzie. 26 listopada złożyła pozew przeciwko miastu Phoenix i żąda odszkodowania w wysokości ponad 5 mln złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)