HD 630VB: zamknięte, audiofilskie słuchawki od Sennheisera

HD 630VB: zamknięte, audiofilskie słuchawki od Sennheisera

HD 630VB: zamknięte, audiofilskie słuchawki od Sennheisera
Źródło zdjęć: © chip.pl
20.05.2015 12:48

Model HD 630VB to pierwsze zamknięte słuchawki audiofilskie marki Sennheiser. Będą dostępne u wybranych partnerów handlowych Sennheiser od przełomu lipca i sierpnia br.

- Słuchawki HD 630VB to kamień milowy w działalności firmy Sennheiser: Przenieśliśmy nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie dźwięku high-end na konstrukcję z zamkniętą obudową. Wyposażony w pasywną redukcję szumów model HD 630VB w skuteczny sposób izoluje użytkownika od otoczenia, dzięki czemu może on w pełni skupić się na samej muzyce - powiedział Axel Greel, Portfolio Manager Audiophile w firmie Sennheiser.

Sercem tej konstrukcji jest przetwornik wysokiej sprawności, opracowany przez inżynierów Sennheisera specjalnie dla modelu HD 630VB. Zapewnia on moc potrzebną do odpowiedniego brzmienia basów, która może być regulowana za pośrednictwem pokrętła w zależności od środowiska odsłuchu, charakteru odtwarzanej muzyki oraz indywidualnych upodobań użytkownika. Przy całkowitych zniekształceniach harmonicznych mniejszych niż 0,08 procent (dla 1 kHz i poziomie ciśnienia akustycznego wynoszącym 100 dB) oraz dzięki temu, że drut cewki został wykonany z czystego aluminium, model HD 630VB pozwolić ma na uzyskanie niezmienionej sceny dźwiękowej z precyzyjną reprodukcją brzmienia wokali i instrumentów w paśmie środkowym i przy krystalicznie czystej górze.

Przy impedancji wynoszącej 23 omy słuchawki HD 630VB są też idealnym partnerem dla przenośnych urządzeń muzycznych. Dzięki pasmu przenoszenia od 10 do 42000 Hz ten model jest odpowiedni do odtwarzania plików audio wysokiej rozdzielczości. Składana konstrukcja słuchawek oraz zastosowanie lekkich materiałów do ich konstrukcji również powinny pozytywnie wpłynąć na doświadczenia z ich korzystania poza domem. Sennheiser użył specjalnego stopu aluminium do wykonania nauszników, pałąka oraz elementów przesuwnych.

- Wybraliśmy te solidne materiały w celu zapewnienia maksymalnej trwałości - powiedział Axel Grell. - Dodatkowo poduszki uszne są wymienne, a ich wymiana jest bardzo łatwa. Na prawym nauszniku znajduje się moduł kontroli wraz z mikrofonem, który jest połączony z wysokiej jakości przewodem wykonanym z miedzi beztlenowej. Użytkownicy mogą w wygodny sposób regulować odtwarzaną muzykę, a także wykonywać rozmowy telefoniczne, gdy korzystają ze smartfonów.

Cena słuchawek Sennheiser HD 630VB wynosić będzie 2189 zł. Są one objęte dwuletnią gwarancją producenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)