Grypa atakuje. W Niemczech 32 osoby zmarły, w Polsce też są pierwsze ofiary

Grypa atakuje. W Niemczech 32 osoby zmarły, w Polsce też są pierwsze ofiary
Źródło zdjęć: © 123RF

31.01.2020 21:05, aktual.: 01.02.2020 03:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo że w ostatnim czasie to koronawirus wzbudza największy niepokój na świecie, w Europie to właśnie grypa zbiera o wiele większe żniwa. W Niemczech i Polsce są już pierwsze ofiary śmiertelne a sytuacja stale się pogarsza.

Jak podaje Polsat News, w ostatnim tygodniu w Niemczech na grypę zachorowało prawie 4500 osób, z czego w szpitalach przebywa aż 3500 pacjentów. Niestety 32 osób nie udało się uratować i pacjenci zmarli z powodu powikłań.

Sytuacja nieco lepiej wygląda w Polsce. Mimo bardzo licznych przypadków zakażenia lub podejrzenia zakażenia wirusem grypy, to na razie liczba ofiar śmiertelnych wirusa jest znacznie mniejsza. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego do 22 stycznia zanotowano dwa przypadki śmierci z powodu powikłań po grypie.

Lekarze ostrzegają i zachęcają do stosowania środków zapobiegawczych. Szczepionka przeciwgrypowa zmniejsza szanse zachorowania, a w najgorszym wypadku pomoże przejść grypę łagodniej i zminimalizować ryzyko najcięższych powikłań. Należy pamiętać, że szczepionkę należy przyjąć przed wystąpieniem pierwszych objawów.

Przypominamy również, że jak wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, najwięcej zachorowań przypada na luty. Sytuacja w Niemczech jest dodatkowo poważna, ponieważ w zeszłym tygodniu pojawił się również pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. Minister Zdrowia ostrzega, że dotarcie wirusa z Wuhan do Polski to tylko kwestia czasu.

Zobacz też: Jak odróżnić grypę od przeziębienia?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (418)