Apple Pay w Polsce. Znamy termin

Apple Pay w Polsce. Znamy termin
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek

20.04.2018 13:18, aktual.: 20.04.2018 13:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O Apple Pay działającym w Polsce mówi się od dłuższego czasu. Wygląda jednak na to, że jesteśmy bliżej niż dalej usługi. Poznaliśmy możliwą datę, kiedy debiutu funkcji w naszym kraju.

Według dwóch niezależnych źródeł serwisu Spider's Web, Apple Pay "wejdzie do Polski w tym roku, a datę startu usługi wyznaczono na drugą połowę czerwca". Jednym z pierwszych banków, który uruchomi Apple Pay u siebie, ma być BZ WBK. Na drugą połowę czerwca zaplanował też start mBank.

Już jesienią Miron Nurski pisał, że Polska jest gotowa na Apple Pay:

"Na tle innych krajów mamy wyjątkowo rozwiniętą infrastrukturę płatności zbliżeniowych. Głównie z tego powodu Polska była drugim krajem w Europie i szóstym na świecie, w którym wystartowała konkurencyjna usługa Android Pay" - czytaliśmy na portalu WP Komórkomania.

Dlaczego więc na usługę wciąż musimy czekać? Powodem była ponoć niska popularność iPhone'ów w Polsce, przez co ani dla Apple'a, ani dla banków, nie byłoby to żyła złota.

Apple Pay to usługa będąca wirtualnym portfelem, która pozwala dokonywać zbliżeniowych płatności sprzętami Apple'a. Po prostu podpina się do urządzenia karty płatnicze i za jego pomocą można płacić. Za pomocą aplikacji można też dokonywać zakupów w innych programach czy serwisach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)