Google nie zamyka drzwi przed Nokią

Google nie zamyka drzwi przed Nokią

Google nie zamyka drzwi przed Nokią
17.02.2011 11:15

Google wciąż ma nadzieję na pozyskanie Nokii jako odbiorcy swojego systemu operacyjnego dla smartfonów. "Byłoby dla nas lepiej, gdyby zdecydowali się na Androida" – powiedział we wtorek na targach MWC w Barcelonie urzędujący jeszcze szef Google'a Eric Schmidt.

Jak zapewnił, drzwi dla fińskiej spółki wciąż są otwarte. W ubiegłym tygodniu Nokia podjęła decyzję o wyborze microsoftowego produktu Windows Phone na główny system operacyjny dla własnych smartfonów.

Obraz
© (fot. Nokia)

Schmidt oznajmił, że koncern z Mountain View nie przejmuje się takim obrotem spraw: "Nokia i Microsoft muszą teraz się wykazać." Dodał też, że partnerzy Google'a z branży sprzętowej odnoszą w tej chwili ogromne sukcesy dzięki urządzeniom z Androidem. Smartfon Nexus S, którego montaż Google zlecił Samsungowi, cieszy się tak dużym wzięciem, że klienci muszą czekać na niego tygodniami.

Schmidt powiedział, że głównym konkurentem Google'a w dalszym ciągu jest Microsoft, a nie Facebook. "Być może Bing depcze już po piętach naszej wyszukiwarce" –. stwierdził ironicznie szef Google'a, robiąc aluzję do postawionych niedawno zarzutów, jakoby Microsoft kopiował rezultaty wyszukiwarki Google, i dodał: "Mają silny model reklamowy oraz odpowiednie wpływy i możliwości realizacji własnych planów."

Zdaniem Schmidta konkurowanie z Facebookiem nie jest dla Google'a dochodowe, ewentualny zysk jest niewielki. "Nie wiem, czy w najbliższych latach się to zmieni" – przyznał.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)