Google kupuje 1000 patentów od IBM-a. Po co?

Google kupuje 1000 patentów od IBM‑a. Po co?

Google kupuje 1000 patentów od IBM-a. Po co?
Źródło zdjęć: © chip.pl
15.09.2011 17:27, aktualizacja: 20.09.2011 12:42

Google kupiło 1023 patenty of firmy IBM, chcąc tym samym bronić się przed pozwami patentowymi innych firm, które uderzają w Androida

Transakcję między obiema firmami potwierdził Jim Prosser, przedstawiciel Google'a. Niestety, nie są znane jej szczegóły finansowe. Zapytany o to IBM odmówił komentarza. Zakupione patenty przydadzą się jednak Google'owi do obrony przed Apple'em i Microsoftem, które wzięły sobie na cel Androida, mobilny system operacyjny Google'a.

To już druga patentowa transakcja Google?a w przeciągu ostatnich tygodni. W lipcu kupił 103. patentów, również od IBM-a, a kolejne 17 000 przejmie wraz z zakupem Motoroli za 12,5 miliarda dolarów.

Android jest darmowym, otwartym systemem, którego serce składa się z wielu wolnych mechanizmów bez przypisanej własności z punktu widzenia prawa, które nie są autorstwa Google?a. To otwiera furtkę do pozwów sądowych, które utrzymują, że Android powstał na bazie własności intelektualnej należącej do innych firm. HTC, Samsung i Motorola, wybierając Androida, stały się łatwym celem dla Apple?a i Microsoftu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Wielka premiera Windows 8!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)