Google kontratakuje, pozywa gigantów

Google kontratakuje, pozywa gigantów

Google kontratakuje, pozywa gigantów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
27.12.2013 10:00

Firma Google nie zdołała przelicytować konsorcjum Rockstar w bitwie o patenty Nortela, które został wystawione na aukcję w 2012 roku. Gigant teraz pozywa owo konsorcjum, zarzucając mu nieuczciwe blokowanie rozwoju systemu Android.

Zdaniem firmy Google, konsorcjum Rockstar, którego członkami są Microsoft, Sony, Apple i BlackBerry, wykorzystuje posiadane przez siebie 400. patentów do dyskryminacji wybranych producentów telefonów komórkowych z systemem Android. Chodzi tu również o smartfony z linii Nexus: Google domaga się od sądu, by ten orzekł, że nie naruszają one żadnych patentów należących do Rockstara.

Google próbował kupić należące niegdyś do Nortela patenty, ale Rockstar przelicytował go ofertą 4,5 miliarda dolarów za wyłączne do nich prawo. Owe patenty dotyczą takich dziedzin, jak łączność bezprzewodowa, łączność 4G, sieci komputerowe, sieci optyczne, półprzewodniki czy transmisja połączeń głosowych. Rockstar zdążył już pozwać Google’a i jego partnerów o ich bezprawne wykorzystanie w systemach reklamowych.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Zobacz jak zmieniały się ekrany w telefonach Samsunga"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)