Google inwestuje w chińskiego giganta. Ponad 550 mln dolarów w e‑commerce

Google inwestuje w chińskiego giganta. Ponad 550 mln dolarów w e-commerce
Źródło zdjęć: © Getty Images
Arkadiusz Stando

18.06.2018 15:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Alphabet Inc, czyli konglomerat Google'a przejmuje część akcji chińskiego giganta e-commerce'u. Zainwestowali ponad 550 mln dolarów w portal JD.com. Wygląda na to, że imperium Google powiększy się o handel internetowy.

Google informuje na swoim blogu, że właśnie nawiązano współpracę z chińską spółką JD.com. To jedna z największych firm w branży e-commerce na świecie. Właśnie część akcji JD.com stała się własnością giganta z Ameryki. To początek wielkiego porozumienia, które ma an celu umocnienie obu firm. Google wesprze JD swoimi zaawansowanymi technologiami i pomoże umocnić na światowym rynku e-commerce.

Dla Google'a to będzie okazja na zebranie doświadczenia oraz wiedzy o działaniu sektora logistycznego, jaką posiadają Chińczycy. Ale to jeszcze nie najważniejsze. JD.com ma pojawić się w serwisie Google Shopping. To będzie ogromna korzyść dla obu gigantów.

To może być świetna decyzja dla Google'a, biorąc pod uwagę, że e-commerce w Azji to jeden z najszybciej rozrastających się rynków świata. Sugeruje się, że do 2025 roku, Azjaci wydadzą na handel internetowy 88 miliardów dolarów. Współpraca Google'a z JD.com może ostudzić możliwości Aliexpress, należącego do Alibaba Group - głównego konkurenta JD.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także