Google Android Nougat oficjalnie dostępny

Google Android Nougat oficjalnie dostępny

Google Android Nougat oficjalnie dostępny
Źródło zdjęć: © mat. prasowy
23.08.2016 11:28, aktualizacja: 23.08.2016 16:10

Najnowszą wersję najpopularniejszego na świecie mobilnego systemu operacyjnego przygotowanego przez Google - Android Nougat, można już pobrać na pierwsze telefony.

Oficjalna prezentacja Android 7.0 Nougat odbyła się na konferencji Google I/O 2016. Już wtedy było jasne, że jest na co czekać. Ponad 250 nowych i poprawionych funkcji systemu - najważniejsze z nich znajdziecie tutaj - zapowiadają duże zmiany. Jednak nie każdy z użytkowników telefonów, które miały otrzymać nową wersje Androida będą mogły się o tym przekonać. Android Nougat trafił bowiem w pierwszej kolejności na telefony serii Google Nexus oraz na jeden tablet.

Android Nougat trafi na urządzenia:

- Nexus 5X
- Nexus 6
- Nexus 6P
- Nexus Player
- Google Pixel C

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Niestety nie wszyscy posiadacze wymienionych urządzeń otrzymają aktualizację systemu w tym samym czasie. Będzie ona udostępniana sukcesywnie. Jednak w najbliższy weekend wszyscy wymienieni na powyższej liście powinni już testować nowy system operacyjny.

Co z innymi urządzeniami? Google zapowiedziało, że Android Nougat trafi również na telefony Samsung - Galaxy S7. Aktualizacji mogą się też spodziewać użytkownicy najnowszych modeli Lenovo Moto oraz urządzeń chińskiego producenta OnePlus.

Z tej zasady wyłamie się jednak jeden telefon i już 6 września będziemy mogli sprawdzić jak działa nowy Android Nougat w pierwszym telefonie spoza serii Nexus. Będzie to najnowszy koreański smartfon LG V20 na pokładzie. Pełną listę urządzeń, które otrzymają aktualizacje znajdziecie w tym artykule.

Niestety w przypadku użytkowników telefonów innych niż Nexusy sprawa może potrwać nieco dłużej niż można by się spodziewać. Kłopot Androida polega na tym, że musi zostać on zoptymalizowany właściwie pod każde urządzenie z osobna. Każdy z producentów musi i zapewne chce przygotować również swoją nakładkę. Później jeszcze seria testów i można udostępniać aktualizację.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)