Gigant pomoże Kulczykowi wspierać polskie firmy

Gigant pomoże Kulczykowi wspierać polskie firmy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Kulczyk Investments
Adam Bednarek

06.09.2017 10:12, aktual.: 06.09.2017 10:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

InCredibles to program Sebastiana Kulczyka, który ma pomóc rodzimym start-upom. Odpowiednie wsparcie zapewni też IBM - informatyczny gigant. Na co mogą liczyć polskie spółki?

Wybrane spółki dzięki programowi InCredibles Sebastiana Kulczyka dostaną wsparcie finansowe oraz możliwość współpracy z międzynarodowymi fachowcami z wybranej przez finalistów kategorii. Do tegorocznej edycji InCredibles zgłosiło się 426 spółek, a 22 września jury wybierze pięć, w które zainwestuje. Tylko na początku najlepsi dostaną po 100 tys. dolarów.

Sebastian Kulczyk chce, by program pomógł start-upom w “globalnym rozwoju”. Stąd współpraca z IBM - światowym informatycznym gigantem. IBM zapewni start-upom dostęp do mentorów, którzy wskażą najlepsze rozwiązania w zakresie dostępnych technologii, budowy kanałów sprzedaży czy komercjalizacji. Oprócz tego zwycięzcy mogą liczyć na dostęp do narzędzi IBM.

“Platforma IBM Cloud to ponad 100 zintegrowanych usług, ułatwiających budowanie infrastruktury chmurowej i tworzenie, uruchamianie i rozwijanie aplikacji, a także zarządzanie nimi. Dzięki tym rozwiązaniom programiści mogą łatwo i szybko przygotowywać i aktualizować swoje aplikacje i usługi. Dostępne tam gotowe komponenty pozwolą firmom szybko rozbudować funkcjonalności swoich istniejących aplikacji i wzbogacić je m.in. o elementy sztucznej inteligencji (AI) czy analitykę danych” - tłumaczy Piotr Pietrzak, Chief Technology Officer IBM Polska.

Kulczyk nie chce jednak inwestować w ciemno, licząc na to, że projekt być może kiedyś się rozwinie - aplikujące spółki musiały mieć m.in. prototyp nowego produktu lub usługi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)