GeeCON 2012 - konferencja dla wszystkich miłośników Javy

GeeCON 2012 - konferencja dla wszystkich miłośników Javy

25.04.2012 14:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dniach 16-18 maja w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja konferencji GeeCON.

Od czasu pierwszej edycji konferencji liczba uczestników systematycznie rośnie - od 35. osób w 2009 roku do ponad 500 w roku 2011. Konferencja jest organizowana społecznościowo: przez użytkowników języka Java dla innych jego użytkowników (oraz osób dopiero ten język poznających).

Organizatorami konferencji są Polska Grupa Użytkowników Języka Java, Poznańska Grupa Użytkowników Języka Java oraz stowarzyszenie GIK (Grupa Informatyczno-Kulturalna). Zespół organizacyjny to grupa zapaleńców (http://2012.geecon.org/about), którzy poświęcają swój wolny czas na profesjonalne przygotowanie konferencji i czuwają nad jej wysokim poziomem.

GeeCON to konferencja adresowana do programistów związanych z językiem Java oraz innymi technologiami działającymi w oparciu o wirtualną maszynę Javy (JVM). Technologie te stanowią podstawę szerokiego spektrum systemów informatycznych, od systemów bankowości internetowej, przez badania naukowe, aż po gry komputerowe.

Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku wśród prelegentów nie zabraknie światowej sławy ekspertów. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się między innymi:
- Bruce Eckel - autor klasycznych książek takich jak "Thinking in Java" oraz "Thinking in C++";
- Gavin King - twórca frameworków Hibernate oraz Seam. Lider języka Ceylon;
- Adam Bien - członek Grupy Ekspertów Javy EE, Java Champion, JavaOne 2011 Rock Star;
- Keith Braithwaite - doświadczony trener metodologii Agile. Lider "Zuhlke's Centre of Agile practice" w Londynie;
- Kevlin Henney - współautor książek takich jak "A Pattern Language for Distributed Computing" oraz "On Patterns and Pattern Languages";
- Zef Hemel - deweloper w Cloud9 IDE, Inc. JavaScript geek;
- Dierk König - committer wielu projektów m.in. Groovy, Grails, GPars;
- Simon Willnauer - przewodniczący PMC Apache Lucene, współzałożyciel BerlinBuzzwords;
- Pete Muir - lider specyfikacji CDI 1.1;
- Sam Newman - konsultant w ThoughtWorks, obecnie prowadzi ćwiczenia z Cloud & Continuous Delivery Practices w Europie.

GeeCON 2012 obejmie jeden dzień dłuższych wykładów oraz dwa dni prezentacji:
1) GeeCON University Day (16 maja) to dzień dłuższych, dwugodzinnych wystąpień, szczegółowo omawiających ciekawe tematy. Wybierać będzie można spośród ponad dziesięciu wystąpień, podzielonych na cztery ścieżki.
2) W dniach 17 i 18 maja odbędzie się główna część konferencji z pięcioma równolegle prowadzonymi ścieżkami. Podczas wykładów eksperci podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem na temat języka Java, metodologii Agile, a także technologii Cloud, NoSQL, Groovy, Scala i Android.

GeeCON to przede wszystkim absolutnie unikatowa atmosfera, zapewniana przez wielkie ekrany i doskonałe nagłośnienie kina, a także jedyna w swoim rodzaju szansa spotkania się z programistami, architektami oraz liderami zespołów tworzących społeczność języka Java na całym świecie, którzy z przyjemnością (w kuluarach i nie tylko) porozmawiają z każdym.

Zachęcamy do samodzielnego odkrywania atmosfery konferencji. Na dobry początek polecamy krótkie filmy z lat 2009-2011:

Szczegóły dotyczące konferencji można znaleźć na stronie http://2012.geecon.org, a krótkie wywiady z prelegentami edycji 2012 na blogu konferencji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)