Trwa ładowanie...
d3lnh49

Gdzie na grzyby? Te aplikacje pomogą każdemu grzybiarzowi

Rozpoczął się sezon na grzyby, a w niektórych miejscach w Polsce możemy mówić o ogromnym urodzaju. Gdzie pójść na grzyby? Warto zainstalować aplikacje, które pomogą nie tylko odnaleźć się w lesie, ale również ułatwią rozpoznawanie poszczególnych gatunków grzybów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzybobranie to polski sport narodowy. Teraz mogą nas wspomóc również aplikacje
Grzybobranie to polski sport narodowy. Teraz mogą nas wspomóc również aplikacje (iStock.com)
d3lnh49

Aplikacje, z których możemy korzystać w trakcie zbierania grzybów, będą ogromnym ułatwieniem. Przede wszystkim warto polecić dwie z tych dostępnych na rynku: mapę na grzyby opracowaną przez Lasy Państwowe oraz Atlas Grzybów.

Lasy Państwowe przygotowały specjalną aplikację, która pomoże nam odnaleźć się w terenie. mBDL, czyli mobilny Bank Danych o Lasach rejestruje naszą trasę i oferuje wiele dodatkowych funkcji, które ułatwią nam np. odnalezienie auta.

Drugą aplikacją, którą warto zainstalować na swoim telefonie jest Atlas Grzybów. Największą zaletą jest ogromna ilość zdjęć grzybów, pleśni i porostów. Każdemu zdjęciu towarzyszy szczegółowy opis. Aplikacja przyda się przede wszystkim początkującym grzybiarzom, ale również ci, którzy od lat zbierają grzyby mogą znaleźć w niej przydatne informacje.

d3lnh49

Szczegółowy opis obu aplikacji i informację, skąd je pobrać znajdziecie tutaj.

Zobacz też: Idziesz na grzyby? Policja apeluje

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d3lnh49

d3lnh49
d3lnh49