Garmin ecoRoute HD - zmień nawigację w komputer pokładowy

Garmin ecoRoute HD - zmień nawigację w komputer pokładowy

27.01.2011 15:34, aktual.: 27.01.2011 16:00

Garmin wprowadza na polski rynek ecoRoute HD, łatwy w instalacji nadajnik, który pozwala na wymianę danych pomiędzy komputerem pokładowym samochodu a kompatybilnym urządzeniem nawigacyjnym Garmin nüvi. Rozwiązanie takie umożliwia monitorowanie na bieżąco kluczowych parametrów pracy pojazdu.

Do korzystania z ecoRoute HD niezbędne jest kompatybilne urządzenie Garmin nüvi. Sam nadajnik nie wymaga skomplikowanej instalacji - podłącza się go do standardowego portu diagnostycznego samochodu (OBD II). W ten sposób uzyskać można dostęp do najważniejszych parametrów i danych dotyczących naszego pojazdu (obroty silnika, temperatura płynu chłodzącego, przepływ powietrza i paliwa oraz wielu innych), które są przesyłane bezprzewodowo (Bluetooth) a następnie wyświetlane na ekranie Garmin nüvi. Na podstawie otrzymanych informacji, wyliczane jest również m.in. aktualne zużycie paliwa, poziom emisji spalin czy obciążenie silnika. Dodatkowo system ecoRoute HD daje możliwość odczytywania i wyświetlania na ekranie nawigacji kodów diagnostycznych (Diagnostic Trouble Codes - DTC).

Obraz
© (fot. Garmin)

EcoRoute HD umożliwia również ręczną dezaktywację niektórych komunikatów, takich jak np. „check engine”. Niewątpliwą zaletą jest opcja dostosowania wyświetlanych wskaźników do potrzeb danego kierowcy. Dzięki takiemu rozwiązaniu na bieżąco możemy monitorować interesujące nas parametry, co pozwala na zoptymalizowanie naszego stylu jazdy (prędkość, przyśpieszenie, hamowanie itp.) tak, aby zminimalizować zużycie paliwa.

Obraz
© (fot. Garmin)

EcoRoute HD jest kompatybilne z najpopularniejszymi modelami nawigacji samochodowej z serii nüvi, które wyposażone zostały w łączność Bluetooth, takimi jak 1290. 1390, 1490, 1690, 3790. Urządzenie będzie również zgodne z produktami Garmin, których wprowadzenie do sprzedaży jest dopiero planowane.

Kierowcy korzystający z rozwiązania Garmin ecoRoute HD uzyskają łatwy dostęp do wielu informacji, takich jak:

- Temperatura na wlocie powietrza
- Temperatura płynu chłodzącego
- Położenie przepustnicy i obciążenia silnika
- Ciśnienie na przewodzie wlotowym rozgałęzionym
- Akumulator i system zasilania
- Wskaźnik przepływu powietrza
- Kąt wyprzedzenia zapłonu
- Poziom emisji spalin

Użytkownicy nawigacji nüvi, oprócz standardowych opcji “szybkiej trasy”. i “najkrótszej trasy”, mają także możliwość wyboru trasy zapewniającej najniższe zużycie paliwa. Korzystając z ecoRoute i raportów zużycia paliwa (Fuel Report), przebytej trasy (Mileage Report) oraz podpowiedzi dotyczących ekonomicznej jazdy, kierowcy mają możliwość oszczędzania paliwa jeszcze na etapie planowania podróży.

Sugerowana cena to około 100 euro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)