Gadżety: platforma, która wprowadzi przedmioty w stan lewitacji (wideo)

Gadżety: platforma, która wprowadzi przedmioty w stan lewitacji (wideo)

Gadżety: platforma, która wprowadzi przedmioty w stan lewitacji (wideo)
Źródło zdjęć: © firebox.com
05.04.2010 15:13, aktualizacja: 05.04.2010 17:24

Na rynek trafił właśnie biurkowy gadżet – Anti-Gravity Platform, który pozwoli w dość oryginalny sposób wyeksponować dowolny przedmiot. Zasada jego działania jest podobna do wcześniej...

Jakiś czas temu prezentowaliśmy „lewitującą” półkę pod sprzęt muzyczny dla audiofilów. Na rynek trafił właśnie podobny, biurkowy gadżet – Anti-Gravity Platform, który pozwoli w dość oryginalny sposób wyeksponować dowolny przedmiot.

Zasada jego działania jest podobna do wcześniej wspomnianej lewitującej półki pod sprzęt muzyczny. Nowość wykorzystuje siły magnetyczne –. jedne z podstawowych występujących w naturze. Platforma posiada wbudowane elektromagnesy, które powodują, że dołączona do zestawu podstawka lewituje i obraca się wokół własnej osi. To właśnie na niej możemy postawić dowolny przedmiot. Jedyne kryterium jakie powinien on spełniać to waga – nie może przekraczać 85 g.

Całość prezentuje się świetnie. Dodatkowy efekt daje lustrzana powierzchnia platformy oraz możliwość podświetlenia obiektu ośmioma niebieskimi diodami LED. Zobacz materiał wideo...

Wymiary platformy to 18.5 x 18.5 x 3 cm, z kolei podstawka mierzy 5.5 x 5.5 x 1.3 cm. W zestawie dodatkowo znajdziemy miniaturowy globus o średnicy 9 cm. Cena gadżetu wynosi niespełna 90 funtów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)