Gadżety na komunię do 1000 zł. Hity komunii 2019

Gadżety na komunię do 1000 zł. Hity komunii 2019

Gadżety na komunię do 1000 zł. Hity komunii 2019
Źródło zdjęć: © kawasaki
Bolesław Breczko
11.05.2019 13:06

Hitem ubiegłorocznych prezentów komunijnych były tzw. hoverboardy, czyli elektryczne deskorolki balansujące. Modele polskiej marki Manta dostępne są już za ok. 600 zł. Balance boardy to ciekawe gadżety, jednak ich funkcjonalność jest mocno ograniczona, bo wymagają w miarę płaskiego podłoża.

W tym roku dużą popularnością cieszą się hulajnogi elektryczne. W odróżnieniu od deskorolek, hulajnóg nie ograniczają prawie żadne warunki terenowe i można z nich korzystać jako alternatywy dla komunikacji miejskiej czy rowerów. Chociaż "dorosłe" modele kosztują dużo ponad tysiąc złotych, to poniżej tego pułapu znajdziemy kilka ciekawych modeli z przeznaczeniem dla dzieci. To m.in.: Motus Scooty 6.5, Razor Power czy Kawasaki KX-FS KID

- Tegorocznym hitem będą hulajnogi elektryczne – komentuje dla WP Tech Kamil Szwarbuła ze sklepu x-kom. - Widujemy je już w największych miastach świata jako element miejskiej komunikacji, w Polsce są już na przykład w Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu. Analizując miejsca, do których wysyłamy hulajnogi z naszej oferty, można dojść do wniosku, że widok takich pojazdów będzie w najbliższych tygodniach dość powszechny w całym kraju. Porównując ich sprzedaż w kwietniu tego i poprzedniego roku to mówimy tu o 170-procentowym wzroście. Porównując natomiast kwiecień do marca, to sprzedaż urosła o 180 procent.

1 / 6

Gadżety na komunię do 1000 zł. Smartfony

Obraz
© WP.PL

Smartfon to nie tylko gadżet, ale też swobodny dostęp do internetu, a także zobowiązanie związane z abonentem. Dlatego sprezentowanie 8-latkowi smartfona powinno być uzgodnione z rodzicami.

Do tysiąca złotych można znaleźć smartfon, o wystarczająco mocnych podzespołach, dzięki którym będzie chodził płynnie nawet przez długi czas. Nie warto jednak schodzić mocno poniżej pułapu 1000 zł, ponieważ w okolicach 500-600 zł zaczynają się smartfony, które są po prostu słabe.

Smartfony do 1000 zł warte uwagi to m.in.:

Xiaomi Redmi Note 7
Honor 10 Lite
Motorola Moto G7 Power
Huawei P smart 2019
Xiaomi Redmi 7

Powyższe modele są dostępne z najnowszą wersją systemu Android 9.0. Jeśli natomiast zdecydujemy się na model ze starszą wersją Androida, to wybór powiększa się o:
Xiaomi Mi A2 Lite
Motorola One
Motorola Moto G6 Plus
Meizu M8
ASUS ZenFone Max Pro
Sony Xperia XA2
LG Q7
Huawei P20 Lite
HTC U Ultra
Samsung Galaxy A6

2 / 6

Gadżety na komunię do 1000 zł. Drony

Obraz
© DJI

Drony, to niezwykle popularne gadżety, które mogą być wykorzystywane zarówno do pracy jak i zabawy. Należy wystrzegać się najtańszych urządzeń, ponieważ nie mają one często funkcji stabilizacji lotu. Taki dron jest niezwykle ciężki w sterowaniu i tym samym psuje zabawę.

W cenie do 1000 zł można znaleźć modele z funkcją nagrywania wideo znanych firm jak np. DJI Ryze Tello za ok. 400 zł, albo Parrot Mambo Mission za ok. 500 zł. Natomiast do zabawy, agresywnego latania i walki powietrznej świetnie nadadzą się licencjonowane drony ze świata Gwiezdnych Wojen Propel Star Wars za ok. 400 zł. Podczas zabawy z dronami należy pamiętać, że nie wszędzie można nimi latać, a przed zabawą należy zapoznać się z lokalnymi przepisami.

3 / 6

Gadżety na komunię do 1000 zł. Aparaty fotograficzne

Obraz
© Polaroid

W dobie smartfonów z aparatami wysokiej jakości standardowe aparaty fotograficzne powoli odchodzą w zapomnienie. Trend ten dotyczy przede wszystkim kieszonkowych cyfrówek. Jednak taki prezent może też mieć kilka zalet: nie będzie prezentem wyłącznie dla dziecka – rodzice prawdopodobnie też chętnie skorzystają z takiego prezentu w odróżnieniu od hulajnogi czy deskorolki.

Aparat może zachęcić też do większej kreatywności niż smartfon. Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim aparaty, które od razu drukują wykonane zdjęcie. To m.in. modele: Fujifilm Instax Mini i Fujifilm Instax SQ za 300 i 550 zł, Kodak Printomatic za ok. 400 zł i Polaroid Snap Touch za ok. 650 zł.

4 / 6

Gadżety na komunię do 1000 zł. Konsole do gier

Obraz
© Xbox

Lista prezentów komunijnych nie mogłaby się obejść bez konsol do gier. To pewniak w każdym roku. W cenie do tysiąca złotych możemy kupić konsolę Xbox One S. Popularniejszy PlayStation 4 nie mieści się natomiast w założonym budżecie – kosztuje ok. 1200 zł. W tym roku najbardziej pożądaną konsolą będzie prawdopodobnie Nintendo Switch, jednak jej cena także przekracza budżet – ok. 1400 zł

5 / 6

Gadżety na komunię do 1000 zł. Laptopy i tablety

Obraz
© lenovo

Absolutnie unikaj laptopów tańszych niż 1000 zł. W tej cenie nie kupisz nic funkcjonalnego. Sytuacja ma się jednak inaczej z tabletami. Do tysiąca można dostać już bardzo wydajne urządzenia. To m.in. 10-calowe Lenovo TAB 4, Samsung Galaxy Tab A, Lenovo YOGA Tab 3 lub tańsze i mniejsze 7-calowe Lenovo TAB E7, Samsung Galaxy Tab A 7, Huawei MediaPad T3.

6 / 6

Gadżety na komunię do 1000 zł. Gry komputerowe

Obraz
© PlayStation

Nowe, gorące tytuły gier na konsole to wydatek ok. 250-300 zł. Te same tytuły na komputery stacjonarne będą kosztować ok. 150-200 zł. Aby przypadkiem nie kupić gry, którą obdarowywany już ma (a także, aby uniknąć, że dostanie dwie takie same gry) można sprezentować voucher do zrealizowania w sklepach Playstation, Xbox lub Steam.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (126)