Francja: Pierwszy ekologiczny cmentarz. Będą dominowały tekturowe trumny

Francja: Pierwszy ekologiczny cmentarz. Będą dominowały tekturowe trumny

Francja: Pierwszy ekologiczny cmentarz. Będą dominowały tekturowe trumny
Źródło zdjęć: © Getty Images | Christopher Furlong / Staff
Karolina Modzelewska
20.10.2019 08:20

Ekologicznych pochówek to kolejne, kreatywne podejście do walki z degradacją środowiska. Pomimo tego, że tekturowe trumny mogą wydawać się dość dziwnym pomysłem, zgodę na ich wykorzystanie wyraziła już jedna z paryskich nekropoli.

Jeden z cmentarzy mieszczący się na przedmieściach Paryża postanowił wyznaczyć specjalną przestrzeń pod ekologiczne pochówki. Nekropolia w Ivry-sur-Seine będzie wykorzystywać drewniane krzyże i tablice, wymieniane co 10 lat przez władze Paryża.

Ekologiczne materiały

Wszystkie materiały, które zostaną użyte w ekologicznej części cmentarza, muszą być biodegradowalne. Mowa tutaj nie tylko o trumnach, ale także o ubraniach zmarłych. Istotne, aby nie były wykonane z syntetyków.

Kolejnym z wymogów jest to, że zwłoki nie mogą być zabalsamowane. W trakcie zabezpieczania zwłok przed rozkładem często wykorzystuje się formaldehyd, który stanowi podstawę płynów do balsamacji. W trakcie rozkładu zwłok trafia do ziemi.

Na cmentarzu w Ivry-sur-Seine wyznaczono 150 miejsc do ekologicznego pochówku. Jest to dopiero początek zmian, które wydają się konieczne ze względu na wciąż brakujące miejsca na miejskich cmentarzach i postępującą degradację środowiska.

Źródło: F5, The Mayor

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)