FrancisFrancis! X7 - ekspres do kawy przypominający robota

FrancisFrancis! X7 - ekspres do kawy przypominający robota

FrancisFrancis! X7 - ekspres do kawy przypominający robota
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.05.2013 12:27

FrancisFrancis!X7 to designerski ekspres do kawy, wyglądem przypominający kosmicznego robota. Urządzenie korzysta z kapsułek iperEspresso.

Maszyny illy FrancisFrancis! projektu znanego, włoskiego architekta Luca Trazzi, posiadają charakterystyczny design. W poliwęglanową obudowę modelu x7 został wbudowany podświetlany panel dotykowy typu soft touch. Ekspres wyposażono w 1. barową pompę, program automatycznego odkamieniania wody oraz dźwiękowy i świetlny system informowania o stanie urządzenia. Widoczny od frontu urządzenia litrowy zbiornik pozwala na przygotowanie ok. 22-30 porcji espresso.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów jednoetapowych, metoda illy iperEspresso FrancisFrancis!X7 wykorzystuje dwuetapowy proces parzenia kawy, który odbywa się we wnętrzu kapsuły, bez jakiegokolwiek kontaktu z maszyną. System ten polega na hyperinfuzji wody, a następnie na uzyskaniu emulsji, która spływa bezpośrednio do filiżanki. Dzięki dyszy do spieniania mleka, możemy także przygotować cappuccino, czy latte.

Ekspresy dostępne są w dwóch kolorach: czarnym i czerwonym. Cena produktu - około 850 złotych.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)