Flota Airbus A220 uziemiona przez linie Swiss. Stwierdzono problemy z silnikami

Flota Airbus A220 uziemiona przez linie Swiss. Stwierdzono problemy z silnikami

Flota Airbus A220 uziemiona przez linie Swiss. Stwierdzono problemy z silnikami
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | Mike Fuchslocher
18.10.2019 10:26

Szwajcarskie linie lotnicze Swiss zdecydowały się uziemić całą flotę samolotów Airbus A220 (dawny Bombardier C Series). Za powód podawane jest możliwe występowanie poważnych problemy z silnikiem.

Linie lotnicze Swiss podały, że samoloty Airbus A220 może mieć poważny problem z silnikiem Pratt&Whitney. Z tego powodu jeden z samolotów musiał ostanio awaryjnie lądować, jednak jak podaje Swiss, nie był to odosobniony przypadek.

Z tego powodu przewoźnik zdecydował się uziemić samoloty Airbus A220, co spowodowało anulowanie ok. 100 lotów we wtorek, 15 października. W sumie z obiegu zostało czasowo wychowanych 29 maszyn. Warto wspomnieć, że Swiss ma największą na świecie flotę, w której skład wchodzą samoloty Airbus A220.

Jak podaje Bloomberg, problem z silnikiem Pratt&Whitney, który spowodował ostatnio awaryjne lądowanie na francuskim lotnisku został określony jako poważny. Nadzór lotniczy przekazał dane Krajowej Radzie Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) w USA.

Airbus A220 był początkowo rozwijany jako program C Series kanadyjskiego producenta samolotów - Bombardier - trafiając do obiegu w 2013 roku. 4 lata później Airbus wykupił 50,01 proc. udziałów w programie C Series, co zakończyło się zmianą nazwy samolotów.

Najwięcej samolotów Airbus A220 znajduje się we flocie szwajcarskich linii lotniczych, a także u amerykańskiego Delta (25 samolotów) oraz łotewskiego Air Baltic (20 maszyn).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)