Firma ZTE wyprzedziła Motorolę w rankingu producentów komórek

Firma ZTE wyprzedziła Motorolę w rankingu producentów komórek

Firma ZTE wyprzedziła Motorolę w rankingu producentów komórek
Źródło zdjęć: © ZTE
13.04.2010 12:28

W większości krajów świata firma ZTE jest bardziej znana jako producent i dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych niż telefonów komórkowych. Jak wynika z raportu opracowanego przez międzynarodową firmę badawczą iSuppli koncern ZTE znalazł się na 5 miejscu w rankingu producentów komórek wyprzedzając Motorolę.

ZTE dołączyło do wielkiej piątki producentów: Nokii, Samsunga, LG Electronics oraz Sony Ericssona, dostarczając w ciągu czwartego kwartału 200. roku aż 13,4 miliona telefonów, co stanowi 4% udziału w globalnym rynku. Dla porównania, czwarty w zestawieniu Sony Ericsson posiada 4,4% udziałów, a czołowa trójka, Nokia, Samsung oraz LG mają odpowiednio, 38%, 21% oraz 10%. Sukces ZTE odbył się kosztem Motoroli, która została zepchnięta na szóstą pozycję – podaje źródło iSuppli.

Obraz
© (fot. ZTE)

Przesunięcie w rankingu jest efektem strategii ZTE, która zakłada zwiększenie aktywności na rynku telefonów komórkowych. Firma ZTE ujawnia, że w 200. roku dostarczyła na rynek aż 40 milionów komórek, co jest swoistym rekordem tego producenta. Wiele telefonów produkcji ZTE dostępna jest w Europie, Ameryce Północnej i Japonii w ofercie operatorów takich jak Telefonica, T-Mobile UK oraz Orange.

Tina Teng, analityk firmy iSuppli oraz autorka rankingu, wskazuje na fakt, iż większość przychodów ZTE generują rynki spoza tych uważanych za ustabilizowane. Autorka twierdzi, iż wzrost sprzedaży najbardziej uwidocznił się na lokalnym chińskim rynku oraz w Indiach na Środkowym Wschodzie, a także w Europie Wschodniej.

ZTE produkuje telefony komórkowe, które pracują w oparciu o różnorodne systemy operacyjne, m in. Google's Android, Windows Mobile, Qualcomm's Brew oraz open-source Linux. ZTE zamierza wprowadzić na rynek amerykański smartfony oparte na Androidzie i Windows Mobile. George Sun, dyrektor do spraw rozwoju technologicznego ZTE w USA, podczas wywiadu przeprowadzonego na targach CTIA Wireless powiedział, że firma ZTE zaprezentuje niedługo nowe, ciekawe produkty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)