Firma Citrix zapowiada Windows 7 dla iPada

Firma Citrix zapowiada Windows 7 dla iPada

Firma Citrix zapowiada Windows 7 dla iPada
Źródło zdjęć: © Citrix
03.02.2010 10:42, aktualizacja: 03.02.2010 11:09

Firma Citrix Systems zapowiedziała, że pomoże użytkownikom uruchomić Windows 7 na zaprezentowanym niedawno tablecie Apple, gdy tylko pojawi się on na sklepowych półkach

Jedną z głównych wad iPada jest brak pełnoprawnego systemu operacyjnego. Przed prezentacją wszyscy spodziewali się, że ujrzymy tablet wyposażony w system operacyjny Mac OS. Tymczasem urządzenie zaprezentowane przez Steve'a Jobsa przypomina raczej dużego iPhone'a działającego na systemie operacyjnym, który nie obsługuje nawet wielowątkowości. Oznacza to, że na iPadzie będzie można uruchomić tylko jedną aplikację na raz.

Obraz
© Win7 na iPadzie uruchomiony przez Citrix Receiver oraz XenDesktop 4 (wyświetlane na symulatorze iPad SDK) (fot. Citrix Systems)

Na przeciw narzekaniom użytkowników wyszła amerykańska firma Citrix Systems. Prezentowane przez nią rozwiązanie to aplikacja, która połączy się z serwerem i zdalnie uruchomi na iPadzie system Microsoftu. Niestety właśnie fakt, że Windows 7 będzie działał ze zdalnych serwerów powoduje, że nie otrzymamy do dyspozycji w pełni funkcjonalnej wersji systemu. Nadal jednak będzie on obsługiwał uruchamianie wielu aplikacji na raz oraz dostarczy większość podstawowych funkcji - to więcej niż oferuje nam Apple.

Źródło: cnet.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)