FIFA: 28% zysków EA pochodzi z FUT. Zdaniem brytyjskiej komisji: Lootboxy to nie hazard

FIFA: 28% zysków EA pochodzi z FUT. Zdaniem brytyjskiej komisji: Lootboxy to nie hazard

FIFA: 28% zysków EA pochodzi z FUT. Zdaniem brytyjskiej komisji: Lootboxy to nie hazard
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.07.2019 14:58

EA przyznało, że ponad jedna czwarta ich zysków pozyskiwana jest ze sprzedaży paczek w trybie FIFA Ultimate Team oraz innych lootboxów. Skrzynki z łupami budzą sporo kontrowersji i wątpliwości, ale zdaje się, że brytyjska komisja hazardowa je rozwieje.

EA Sports prowadzi od długiego czasu batalię z organizacjami rządowymi oraz wspierającymi je rodzicami, starając się znaleźć odpowiedź na pytanie czy skrzynki z łupami w grach są formą hazardu. Tym razem jednak EA ma powody, do zadowolenia, a to ze względu na decyzję brytyjskiej komisji hazardowej (UKGC).

Jak podaje BBC, UKGC oficjalnie przyznała, że nie będzie zajmować się regulowaniem sprzedaży lootboxów w grach, gdyż ten system nie jest hazardem w świetle tamtejszego prawa. Jednocześnie przewodniczący komisji Neil McCarthur przyznaje, że chociaż granie przez dzieci w gry, w których występują płatne pakiety z losowymi nagrodami może być niebezpieczne, to w świetle prawa nie da się lootboxów zaklasyfikować jako gier hazardowych.

Jako główny powód decyzji podaje również, że przedmioty zawarte w skrzynkach nie mają realnej wartości. Innymi słowy - istnieją jedynie w grze i nie mogą być wymieniane na pieniądze. McCarthur dodał, że twórcy gier, w tym EA prowadzą walkę z nieautoryzowanymi, wtórnymi kanałami sprzedaży zawartości paczek.

28% zysku EA pochodzi ze sprzedaży lootboxów

EA przegrała walkę o możliwość sprzedaży lootboxów np. w Belgii, a zakaz sprzedaży rozważany jest też przez amerykański Senat. Tymczasem gigant przyznaje, że ponad ćwierć zysku firmy pochodzi ze sprzedaży paczek w trybie FIFA Ultimate Team oraz pozostałych sportowych tytułach EA.

Dane potwierdza raport firmy za miniony rok fiskalny, wystawiony na koniec marca 2019. W kwocie zawiera się dochód ze wszystkich gier sportowych, chociaż EA przyznaje, że to FIFA przynosi największą część tej kwoty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)