FIFA 20: Juventus Turyn zostanie zastąpiony przez Piemonte Calcio

FIFA 20: Juventus Turyn zostanie zastąpiony przez Piemonte Calcio
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

16.07.2019 18:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W najnowszej odsłonie serii FIFA 20 nie zobaczymy klubu Juventus Turyn, a jego miejsce zajmie Piemonte Calcio. EA tłumacząc się z sytuacji przyznaje, że chodzi o problemy licencyjne.

Wydawca serii FIFA, Electronic Arts przyznał w oficjalnym oświadczeniu dotyczącym zaistniałej sytuacji, że nie doszło do porozumienia w kwestii licencji między EA a klubem Juventus Turyn. Mistrzowie Włoch już wcześniej przyznali, że podpisali umowę z Konami – wydawcą konkurencyjnej serii gier Pro Evolution Soccer (PES).

Juventus Turyn i EA Sport – co oznacza koniec partnerstwa?

Poza tym, że nie zobaczymy kolorów klubu Juventus Turyn w FIFA 20, to również drużyna zostanie usunięta w kolejnych sezonach FIFA Mobile. Jednak nie oznacza to, że gracze nie będą mogli wcielić się w zawodników Mistrzów Włoch. W grze pozostaną takie nazwiska jak Cristiano Ronaldo czy Wojciech Szczęsny.

"To będą prawdziwi gracze, posiadający autentyczne nazwiska i twarze. Zostaną oni wykorzystani w drużynie Piemonte Calcio" - czytamy w oświadczeniu. Oznacza to więc, że z zawodników Juventus Turyn będziemy mogli również tworzyć drużyny w trybie Ultimate Team.

Juventus Turyn zostanie zastąpiony przez Piemonte Calcio. Klub ten będzie dysponował swoim herbem, stadionem i strojami, ale nie zabraknie również autentycznych nazwisk i graczy znanych z tego klubu. Piemonte Calcio będzie grywalną drużyną także w trybie kariery w FIFA 20, zawierającą autentycznych graczy i aktualne oceny zawodników.

EA uspokaja graczy również zaznaczając, że zmiany nie wpłyną na dotychczasowo wydane gry – w FIFA 19 i wcześniejszych wersjach wciąż będziemy mieli możliwość grać zawodnikami Juventus Turyn. Wydawca zaznacza również, że w grze pojawi się wiele innych klubów z całego świata, tak by każdy gracz mógł znaleźć i prowadzić swoją ulubioną drużynę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)