Trwa ładowanie...
d18yubd

Zakaz sprzedaży loot boxów nieletnim – nowy projekt ustawy w amerykańskim Senacie

Do amerykańskiego Senatu trafił nowy projekt ustawy, w którym proponowane jest zakazanie studiom czerpania zysków ze sprzedaży skrzynek z łupami osobom poniżej 18 roku życia. To niepierwsze państwo, które rozważa zakaz sprzedaży loot boxów nieletnim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Loot Box w grze Overwatch.
Loot Box w grze Overwatch. (Youtube.com)
d18yubd

W środę senator Josh Hawley ogłosił rozpoczęcie pracy nad ustawą, która ma zakazać sprzedaży loot boxów w grach skierowanych do graczy poniżej 18 roku życia. Jeżeli ustawa wejdzie w życie, również gry skierowane do starszej publiczności mogą podlegać ograniczeniom lub karom, jeśli twórcy świadomie będą sprzedawać skrzynki z łupami młodszym graczom.

Zdaniem Hawleya, niedopuszczalne jest to, by wykorzystywać dzieci w praktykach biznesowych, które wywołują podobne uzależnienie co hazard. Projekt ustawy proponowanej przez Hawleya zakazuje sprzedaży nieletnim graczom zarówno loot boxów jak i usprawnień mechaniki typu pay-to-win, która umożliwia graczom osiąganie lepszych wyników w grze po uiszczeniu opłaty.

d18yubd

Według Hawleya twórcy gier, którzy świadomie wykorzystują dziecięce skłonności do uzależnienia by zarabiać, powinni być karani. Skrzynki z losowymi łupami oraz mikro transakcje dające przewagę w grze najczęściej możemy spotkać w darmowych grach mobilnych, ale są dostępne także w takich tytułach jak Overwatch, Star Wars Battlefront II, czy FIFA.

Egzekwowanie nowych przepisów miałaby kontrolować Federalna Komisja Handlu, badając m.in. czy dana gra pod kątem rozgrywki lub grafiki skierowana jest do młodszych odbiorców. Sprzedaż skrzynek z łupami jest ograniczona również w niektórych krajach azjatyckich, Belgii, Australii, Danii, Francji czy Niemczech.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d18yubd

d18yubd
d18yubd