Facebook zmusi nas do korzystania z Messengera jeszcze bardziej

Facebook zmusi nas do korzystania z Messengera jeszcze bardziej
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.06.2016 08:15, aktual.: 17.06.2016 12:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pamiętacie ten dzień, w którym Facebook zdecydował się na wydzielenie Messengera ze swojej apki do Facebooka, przez co nagle musieliśmy powiększyć zbiór naszych aplikacji zainstalowanych na telefonie? Kolejny pomysł imperium Zuckerberga jest jeszcze "lepszy".

Jeśli należycie do grupy osób, które uznały, że z Facebooka korzystają tak rzadko, że wystarczy im mobilna wersja strony, otwierana na smartfonowej przeglądarce, to mamy złą wiadomość. Już niedługo nie będziecie mogli sprawdzić w ten sposób wiadomości od znajomych. Po kliknięciu na przycisk wiadomości, zostaniecie przekierowani do sklepu Google Play, na stronę, z której będzie można ściągnąć i zainstalować facebookowy komunikator Messenger.

Do tej pory działo się tak tylko w przypadku korzystania z aplikacji serwisu społecznościowego. Teraz Messenger będzie wymagany także przy korzystaniu z wersji przeglądarkowej, czyli np. przy użyciu Chrome, Safari czy aplikacji "Internet". W pierwszej kolejności dotyczy to korzystających z systemu Android.

Facebook bardzo chce, żeby wszyscy, którzy posiadają konto na Facebooku, zaczęli korzystać z ich komunikatora Messenger. W jakim celu konkretnie? Tego dowiemy się zapewne niebawem.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Windows 10 - Microsoft usunął X z okna aktualizacji

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)