Facebook sam poprawi zdjęcia

Facebook sam poprawi zdjęcia
17.12.2014 14:50
Facebook sam poprawi zdjęcia

Facebook wprowadza nową funkcję, dzięki której zdjęcia, wrzucane do serwisu, mają wyglądać lepiej. Od dzisiaj każda fotografia, udostępniana przez aplikację komórkową, będzie mogła być automatycznie poprawiona

Facebook wprowadza nową funkcję, dzięki której zdjęcia, wrzucane do serwisu, mają wyglądać lepiej. Teraz każda fotografia, udostępniana przez aplikację komórkową, będzie mogła być automatycznie poprawiona.

Opisywana funkcja podobna jest do rozwiązania, które już od ponad roku dostępne jest w konkurencyjnym Google+. Ale lepiej późno niż wcale, najwyraźniej, szczególnie, że to drobne usprawnienie może się przydać wielu użytkownikom serwisu. Szczególnie tym, którzy dysponują gorszej jakości aparatami w komórkach.

Podczas wrzucania zdjęcia przez mobilną aplikację Facebooka od razu pojawia się na nim suwak, pozwalający poprawić jasność, kontrast i ostrość zdjęcia. Można samodzielnie zdecydować o nasyceniu stosowanego efektu. Jeżeli jesteśmy pewni, że zdjęcie wygląda zupełnie dobrze, można całkowicie z niego zrezygnować.

Jedyny minus jest taki, że na razie funkcja dostępna jest wyłącznie na iOS-owej wersji moblinego Facebooka. Wprowadzające ją uaktualnienie na Androida pojawić ma się w ciągu najbliższych paru tygodni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)