Facebook pracuje nad wyszukiwarką internetową!

Facebook pracuje nad wyszukiwarką internetową!

Facebook pracuje nad wyszukiwarką internetową!
Źródło zdjęć: © deneyterrio / flickr.com / CC
12.09.2012 16:28

Plotki o tworzeniu własnej wyszukiwarki przez Facebooka krążyły po internecie od miesięcy. I, wygląda na to, że były prawdziwe!

- _ Facebook ma unikalną pozycję by móc odpowiadać na pytania ludzi. W pewnym momencie zrobimy to. Nasz zespół już nad tym pracuje _ –. odpowiedział Zuckerberg, zapytany na konferencji TechCrunch Disrupt o plany Facebooka dotyczące wyszukiwarki internetowej.

Zuckerberg dodał również, że już teraz Facebook jest wykorzystywany jako źródło odpowiedzi na pytania ludzi. – _ Obsługujemy miliard zapytań dziennie, a nawet się nie staraliśmy _ – opisuje wyszukiwarkę funkcjonującą wewnątrz portalu. Uważa też, że użytkownicy wolą uzyskiwać konkretne odpowiedzi na zadane im pytania, zamiast musieć je wybierać. – _ Wyszukiwarki ewoluują, by zaprezentować ci zestaw odpowiedzi. A ja mam konkretne pytanie: odpowiedz mi na nie _ –. mówi dyrektor generalny Facebooka.

Na razie nie wiadomo kiedy pojawi się na rynku facebookowa wyszukiwarka. Nie wiadomo też, czy nie powstanie ona wspólnie z partnerem Facebooka, czyli Microsoftem, który użycza portalowi mechanizmu Bing.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Apple uśmierca kultowego iPhone'a 3GS"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)