Facebook. Pożegnaj się ze znanym wyglądem.

Tryb ciemny w nowym wyglądzie Facebooka
Tryb ciemny w nowym wyglądzie Facebooka
Źródło zdjęć: © WP
Bolesław Breczko

21.08.2020 09:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy wygląd Facebooka dla wszystkich użytkowników zacznie obowiązywać od września. Jest uproszczony i przypomina wygląd portalu na aplikacji mobilnej. Nie wszystkim się to spodoba.

Facebook niedługo całkowicie przejdzie na nowy wygląd strony. Już teraz użytkownicy mogą widzieć powiadomienie w tym temacie, przy wejściu na stronę. Jeszcze przez chwilę można korzystać ze starego wyglądu Facebooka, ale ta możliwość zniknie we wrześniu.

Nowy wygląd czerpie z designu mobilnej wersji Facebooka na smartfonach. W rezultacie jest prostszy, ikony są większe i bardziej czytelne i jest zdecydowanie mniej informacji tekstowych.

Minusem nowego wyglądu Facebooka może być rozmiar wyświetlanych postów. Są znacznie większe niż w klasycznym wyglądzie przez co, jeden post zajmuje prawie cały obszar ekranu. Skutkuje to tym, że użytkownik będzie musiał jeszcze więcej scrollować, aby przejrzeć tę samą ilość materiału, co w klasycznym wyglądzie.

Pasek z relacjami znajomych (stories) dostaje w nowym wyglądzie większe znaczenie. Zajmuje główną pozycję na górze ekranu, a kafelki z relacjami są zdecydowanie większe niż w starym wyglądzie.

Nowy wygląd Facebooka wprowadza też funkcję pożądaną przez coraz większą liczbę użytkowników, czyli tryb ciemny, który jest bardziej przyjazny dla oczu użytkownika zwłaszcza w godzinach wieczornych i w nocy. Aby włączyć tryb ciemny w nowym wyglądzie należy rozwinąć menu pod ikoną strzałki w prawym górnym rogu i "przełączyć" suwak.

Jak wrócić do starego wyglądu Facebooka?

Jeszcze przez chwilę można wrócić do starego wyglądu Facebooka, aby to zrobić należy ponownie rozwinąć menu pod ikoną strzałki i wybrać pozycję "Przełącz na klasyczną wersję Facebooka". Portal zapyta o powód powrotu, ale nie trzeba tam nic wpisywać.

Klasyczna wersja jest dostępna jeszcze przez kilka tygodni. Od września jedyną dostępną będzie nowa wersja, jednak nie wiadomo dokładnie którego września.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)