Trwa ładowanie...
dx7aqbv

Facebook. Ponad 400 mln numerów przechowywano na niezabezpieczonym serwerze [aktualizacja]

Kolejna poważna wpadka Facebooka związana z bezpieczeństwem. Numery telefonów milionów użytkowników znajdowały się na serwerze, który nie był chroniony hasłem. WP Tech dostało oficjalny komentarz od portalu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mark Zuckerberg przyznaje, że Facebook potrzebuje naprawy
Mark Zuckerberg przyznaje, że Facebook potrzebuje naprawy (East News, Fot: Michael Macor)
dx7aqbv

Jak donosi TechCrunch, baza danych składała się z 419 mln numerów telefonów. W tym 133 mln należało do użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, 18 mln do mieszkańców Wielkiej Brytanii i 50 mln do osób z Wietnamu. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, problem nie dotyczył użytkowników z Polski.

Według Facebooka "na widoku" było 210 mln numerów - reszta to duplikaty. Niezabezpieczona baza danych została wyłączona, gdy serwis otrzymał zgłoszenie od TechCrunch. Niestety nie udało nam się ustalić, dlaczego serwer nie miał hasła i czy był to przypadek odosobniony.

- Ujawniony zbiór zawiera stare dane, które prawdopodobnie zostały zebrane, zanim wprowadziliśmy w ubiegłym roku zmianę, która uniemożliwiła wyszukiwanie ludzi na Facebooku przy użyciu ich numeru telefonu. Zbiór został już usunięty i nie trafiliśmy do tej pory na żadne dowody wskazujące na to, że doszło do nadużyć kont na Facebooku - potwierdziło w rozmowie z WP Tech biuro prasowe Facebooka.

dx7aqbv

Czytaj też: Facebook wie o tobie jeszcze więcej, niż myślisz

Facebook wyłączył tę opcję w kwietniu 2018 roku - po aferze z Cambridge Analytica.

Zobacz też: 4 dolary – tyle są warte informacje o tobie i twoich długach

dx7aqbv

Podziel się opinią

Share

dx7aqbv

dx7aqbv
Więcej tematów