Facebook: ING Bank Śląski zmienił nazwę profilu, ale nie banku

Facebook: ING Bank Śląski zmienił nazwę profilu, ale nie banku

Facebook: ING Bank Śląski zmienił nazwę profilu, ale nie banku
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
29.10.2019 17:53

Facebook ING Banku Śląskiego nazywa się obecnie ING Polska. Zmiana nazwy profilu nie oznacza jednak, że bank usunie „Śląski” z nazwy.

ING Bank Śląski zmienił nazwę profilu na Facebooku. Profil obserwuje ponad 250 tys. osób i zmiana wywołała spore poruszenie. Profil nazywa się obecnie po prostu ING Polska.

ING Bank Śląski pozostanie „Śląski”

Klientom najwyraźniej nie spodobała się zmiana. Miłośnicy Śląska byli szczególnie zawiedzeni. Wśród komentarzy nie brakowało krytyki. „Dajcie koniecznie znać kiedy zmienicie nazwę. Wycofam swoje oszczędności i zamknę konto. W podziękowaniu, Ja Ślązak” – to prawdopodobnie najbardziej dobitny komentarz w tej sprawie.

Bank zaprzeczył. Nazwa ING Bank Sląski jest wciąż aktualna, jedynie nazwy profili w mediach społecznościowych są zmieniane w ramach grupy ING. „Ma to związek z ujednoliceniem nazw profili społecznościowych w całej Grupie ING” – czytamy w oświadczeniu prasowym banku.

Zmiana nazwy byłaby wyrzeczeniem się pewnych tradycji. Bank Śląski powstał w 1988 roku po prywatyzacji sektora bankowego w Polsce. Od 2001 roku jest częścią holenderskiej grupy ING i działa pod nazwą ING Bank Śląski.

ING Bank Śląski ma obecnie 4,8 mln klientów indywidualnych i 62 tys. klientów korporacyjnych. To czwarty pod względem wielkości aktywów bank w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)